V piatok 6. júna sa zo Školy v prírode v Čičmanoch šťastne vrátili deti z prvého stupňa piešťanskej ZŠ sv. Márie Goretti. Bolo príjemne, krásne zariadenie (Penzión Bystrík), milý personál o prostredí ani nehovorím. Vrelo odporúčam všetkým pani učiteľkám, ktoré podobné akcie organizujú.
IMG_4799

REKLAMA

heaven rest

Nebola núdza o program, okolie je nádherné, samé lúky a kopce na skok od ubytovania. A hoci nám prvé dni spŕchlo, nenarušilo nám to vôbec  program, keďže penzión je vybavený veľkou halou, kde sme mohli mať  s deťmi akékoľvek aktivity. Doobeda sme vyučovali v dvoch ďalších miestnostiach, nakoľko žiakov bolo  až 42. Musím povedať, že  zariadenie naozaj  ako stvorené pre akcie podobného charakteru.
V stredu sme mali celodenný výlet do Rajeckej Lesnej. Večer nás čakalo posedenie pri ohníku, kde sme si z chuti  zaspievali. Vo štvrtok sme navštívili čičmanské chalúpky. Počas celej ŠvP sme absolvovali viacero menších túr.
Medzi najkrajšie momenty určite patrí záverečná večerná sv. omša odslúžená našim pánom kaplánom Kolenčíkom.
Okrem mnohých úsmevných aj citových zážitkov, nám však Školu v prírode  obohatili aj darcovia, ktorí nám venovali finančné prostriedky. Veľká vďaka preto patrí dekanovi Františkovi Bačíkovi a sestričkám de Notre Dame, ktoré nás zároveň nabalili chutnými koláčikmi pre celú výpravu. Ako darček si deti  odniesli tričko s logom tohtoročnej ŠvP –
„Buď poslušný a staneš sa svätým“ a „Buďte veselí ale nehrešte“. V tomto duchu sme sa snažili viesť celú ŠvP. Ďalším darčekom boli šiltovky, podľa ktorých sme deti dobre poznali :-) a prívesky s pršiplášťom, ktoré nám venoval pán primátor Remo Cicutto za čo mu chceme touto formou poďakovať.
Veľkým povzbudením pre nás pedagógov boli pozitívne reakcie detí ako napríklad od druháčky Ivanky – „Bolo výborne,
jednoducho nenachádzam chybu“ a mnoho ďalších, ktoré nás motivujú sa neustále deťom odovzdávať. Samozrejme vieme, že vždy je čo vylepšovať, ale našou túžbou ostáva robiť deťom radosť a okrem vedomostí im odovzdať aj čo najviac zážitkov a momentov , ktoré ich budú formovať v slobodných ľudí dobrej vôle.


Text a foto: gk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972