Oprava výtlkov po slovensky!

19. marca 2013 Off Od

Konečne po vzore ostatných miest a mestských častí pristúpili aj Piešťany k rekonštrukcii poškodených povrchov svojich vozoviek v meste. Ale ako to býva už také „slovenské“, princípom Kocúrkovo a k tomu všetkému samozrejme prispieva aj tá „naša sebecká povaha“ ako vodičov…

 IMAG0313

Na ulici Andreja Hlinku (pri OD Prior, ktorý okrem iného má aj veľké parkovisko) pracovníci vykonávajúci opravu výtlkov rozbrusujú a pripravujú vozovku, kým im na päty „stúpajú“ okoloidúce vozidlá, ktoré žiaľ nemajú inej možnosti ako prejsť vedľa odstavených vozidiel návštevníkov Prior-u.

Pričom by bolo veľmi jednoduché, aby sa dodávateľ opravy výtlkov spojil so správcom, alebo majiteľom cesty a dopravným inšpektorátom, aby pred nástupom na práce bola zabezpečená dočasná zmenu organizácie dopravy, osadením dopravného značenia zákazu zastavenia. Bolo by asi bezpečnejšie jednak pre pracovníkov, tak aj vodičov aj chodcov, keby sa konečne v takýchto situáciách začalo uvažovať princípom „zdravého sedliackeho rozumu“ namiesto terajšieho chaosu a stresu. Okrem toho, by sa znížilo riziko vzniku úrazov a poškodenia majetku (odrazené spätné zrkadlá, poškodený lak na vozidlách a pod.).

[singlepic id=40696 w=520 h=340 float=center]

 

Samozrejme aj vodiči, by sa museli konečne začať správať trochu rozumnejšie a keď vidia ako niekto začal opravovať cesty, po ktorých jazdia aj oni, aby svoje vozidlá odparkovali na vhodnejšom mieste (najmä ak toto miesto je v blízko a státie na ňom nič nestojí).

Je mi nepochopiteľné, že si chodíme pre vzory k našim susedom do Rakúska a pritom zamestnávame a platíme za tým istým účelom nemalý aparát „odborníkov“. Keď budeme naďalej nasledovať tento vzor, bolo by krokom k šetreniu našich financií ako daňových poplatníkov, zrušiť „zbytočné“ pracovné miesta a platiť si len konzultantov u susedov. Možno by sa zodpovední pracovníci konečne prebudili a začali pracovať tak ako majú a nie ako chcú.

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Text: Richard Fabián Foto: Richard Fabián a Slavo Tomík/vychytane-piestany.sk