Volám sa Eeva a bola som 12 mesiacov  dobrovoľníčkou v Piešťanoch v rámci Európskej dobrovoľníckej služby. Pracovala som v Občianskom združení Kvas.

Počas toho roka som robila veľa aktivít, ako vedenie anglických konverzácií v kultúrnom a komunitnom centre ŽiWell, realizáciu eko-hodín „Príbeh ropuchy“ na školách a škôlkach v Piešťanoch a okolí, pomoc v OZ Serviam s aktivitami pre mentálne hendikepovaných a zúčastnila som sa mnohých zaujímavých kultúrnych udalostí v ŽiWlli. Pred príchodom na Slovenko som veľa o tejto krajine nevedela. Počas tejto mojej ročnej dobrovoľníckej skúsenosti som sa dozvedela veľa o kultúre, histórii a jazyku. Pre mňa je slovenská kultúra veľmi zaujímavou zmesou južanskej spontánnosti a severskej racionality. A samozrejme, váš jazyk je spomedzi slovanských ten najkrajší!

DSC_8889muokattuREKLAMA

kia akcia

Zistila som, že Slováci a Fíni majú zopár čŕt spoločných. Vidím, že veľa Slovákov, rovnko ako Fínov, miluje prírodu  a rado v nej trávi voľný čas. A takisto, náš spôsob komunikácie je rovnako nenútený a familiárny. Tu som stretla jedných z najsrdečnejších ľudí, akých som spoznala v živote. Som veľmi vďačná všetkým, ktorí ma tak milo prijali do svojho života a zdieľajú so mnou svoje skúsenosti, príbehy a filozofie. Ďakujem!

DSC_0130muok

Našla som tu skupinu ľudí, ktorí majú podobné hodnoty ako ja a ktorí ma zaujali svojou odhodlanou prácou pre životné prostredie, činorodú komunitu, kultúrny život a uchovávanie tradícií. Mala som pocit, že sem patrím, preto som sa rozhodla, že tu zostanem aj po skončení dobrovoľníckej služby. Ako dlho tu zostanem, to teraz nedokážem povedať, ale momentálne som šťastná, že žijem v Piešťanoch a pracujem v ŽiWlli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napísala: Eeva Paavilainen, preložila: Hana Kalinová

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972