Connect with us

Súťaž

Vstupenky na Brazil Vizual vyhrávajú…

Published

on

Piešťany sú jedným z pätice slovenských miest, v ktorých sa tento rok uskutoční festival venovaný brazílskej kultúre. Jeho účastníci uvidia nie len filmy venované histórii a súčasnosti tejto juhoamerickej krajiny, ale ochutnajú aj tradičné špeciality a budú si môcť pozrieť priamy prenos úvodného zápasu Majstrovstiev sveta vo futbale 2014 medzi Brazíliou a Chorvátskom.

[youtube]http://youtu.be/olRt1b2puGc[/youtube]

Druhý ročník festivalu odštartujú Piešťany, štafetu preberú Košice a následne Banská Bystrica. Po letnej prestávke sa festival v októbri presúva do Bratislavy a Spišskej Novej Vsi. Ponúka filmy na pohladenie duše. Jeho súčasťou sú aj sprievodné podujatia pre všetky vekové kategórie.

Na piešťanskej časti festivalu uvidíme päť filmov. Každý, kto takúto odpoveď poslal do súťaže o dve permanentky bol zaradený do žrebovania. Šťastie sa tentoraz usmialo na Romanu Šimovú a Ľubomíra Tuchschera. Gratulujeme!

Festival Brazil Visual vznikol s cieľom priblížiť Slovensku súčasnú brazílsku kinematografiu, kultúru, reálie, spoločensko-politickú situáciu a každodenný život Brazílčanov. Zároveň prináša nový pohľad na túto krajinu s cieľom búrať zaužívané klišé, spájať Brazíliu a Slovensko – komunity, mestá, umelcov a kultúrou sa snažiť napomôcť i rozvoju obchodnej spolupráce.

Zahrievací deň festivalu je už dnes v klube ŽiWell:

sobota 7.6.
16:00 -18:00 h/ŽiWell Veľká Churrasco festa – typické brazílske grilované špeciality a miešané nápoje
16:00 h Ukážka/ŽiWell Capoeiry – brazílsky bojový tanec bývalých otrokov
16:30 – 18:00 h/ŽiWell Tvorivá dielňa pre deti – maľovanie, strihanie a lepenie na tému Brazília očami detí

pondelok 9.6.
17.30 – 18.30 h/Foyer MsKS Otvorenie festivalu, vernisáž výstavy Brazília očami detí
18.30 h/Kinosála MsKS premietanie filmu XINGU (Xingu)

utorok 10.6.
16.30 – 17.30 h/ŽiWell Ochutnávka brazílskej kávy. Na permanentku 1 káva zdarma.
18.30 h/Kinosála MsKS premietanie filmu PASSINHO – POULIČNÝ TANEC (Batalha do Passinho)

streda 11.6.
16.30 – 18.00 h/Kinosála MsKS Všetko, čo ešte neviete o Downovom syndróme, beseda
18.30 h/Kinosála MsKS premietanie filmu PARŤÁCI (Colegas)

štvrtok 12.6.
18.30 h/Kinosála MsKS premietanie filmu PREKLIATY HELENO (Heleno)
22.00 – 23.50 h/ŽiWell Priamy prenos úvodného futbalového zápasu MS vo futbale (Brazília-Chorvátsko). Na permanentku 1 pivo zdarma.

piatok 13.6.
17.00 – 18.00 h/Čajovňa Medulienka – Ochutnávka povzbudivých čajov z Brazílie
18.30 h/Kinosála MsKS premietanie filmu HODINKY STARÉHO OTCA (O Relógio do Meu Avô)

nedeľa 15.6.
16:00 – 18:00 h/ŽiWell Premietanie víťazného festivalového filmu.
18:00 – 20:00 h/ŽiWell Pišta Vandal Cestovateľské rozprávanie a predstavenie knižky Fak ju en daj! Brazília v kŕči – cestopis po Brazílskych rodiskách hard-corovej hudby.

(pr)

REKLAMA

heaven rest

 

Continue Reading

Aktuality

Vyhrajte vstupenky na koncert Jany Kirschner a Pary

Published

on

By

Speváčka Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc.  Tentokrát ju bude sprevádzať kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Podujatie sa koná v rámci Smolenického kultúrneho leta. Neváhajte a vyhrajte vstupenky na tento jedinečný koncert.

Úloha je úplne jednoduchá. Stačí ak na email redakcia@pnky.sk pošlete do nedele 5. mája správnu odpoveď, kde a kedy sa počas blížiaceho sa leta koná koncert Jany Kirschner a skupiny para.

Pomôcku nájdete tu.

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý od organizátorov získa dve vstupenky na výnimočný koncert.

-red-

Continue Reading

Kultúra

Výhra v súťaži putuje tentoraz do Trebatíc

Published

on

By

Hudobníci Štátnej filharmónie Košice navštívia v polovici decembra Elektráreň Piešťany, chystá sa totiž Vianočný koncert Sláčikového kvarteta. Podujatie je naplánované na piatok 15. decembra o 19.00 hodine v Elektrárni Piešťany, ponúkne vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti Ticketportal. Spolu s organizátormi sme pre našich čitateľov pripravili minulý týždeň ďalšiu súťaž o dve vstupenky, stačilo odpovedať na otázku: „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“ Správna odpoveď bola, že tieto posty zastávajú Maroš Potokár a Mátyás Mézes. Šťastie sa tentoraz usmialo na pani Luciu z Trebatíc, k výhre jej srdečne gratulujeme. 

-red-

Continue Reading

Kultúra

Vianočný koncert sa blíži, zasúťažte si o ďalšie dve vstupenky

Published

on

By

Vianočný koncert, v ktorom sa predstaví Sláčikové kvarteto Košickej filharmónie, je naplánovaný na piatok 15. decembra v Elektrárni Piešťany. Vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha začne o 19.00 hodine, návštevníci si budú môcť vychutnať až deväťdesiat minút ladných tónov v podaní talentovaných hudobníkov. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti ticketportal. Vďaka súťaži, ktorú sme pripravili spolu s organizátormi, si budú môcť dvaja návštevníci tento výnimočný koncert užiť úplne zadarmo. Stačí poslať správne odpovede na otázku, ktorú nájdete nižšie a mať trochu šťastia pri losovaní. „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“

Svoje odpovede spolu s menom a mestom/obcou, telefónnym číslom, nám pošlite mailom na adresu: redakcia@pnky.sk najneskôr do konca týždňa, teda do polnoci v nedeľu 3. decembra 2017. Do predmetu správy napíšte “Vianočný koncert Sláčikového kvarteta ”. Víťaza spomedzi správnych odpovedí vyžrebujeme a jeho meno zverejníme v pondelok 4. decembra na stránkach nášho portálu www.pnky.sk.

Vstupné na toto podujatie je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste v deň konania predstavenia. Lístky si už teraz môžete zakúpiť v sieti Ticketportal  alebo priamo v priestoroch Elektrární Piešťany.

-red/Zdroj a grafika: Vianočný koncert Košickej filharmónie-

Continue Reading

Reklama

Populárne články