Súťaž na Júlio & Rómea vyhrávajú…

Súťaž na Júlio & Rómea vyhrávajú…

17. mája 2014 Off Od

Variáciu na legendárny príbeh lásky Romea a Júlie predstaví v Dome umenia Balet Slovenského národného divadla a Street Dance Academy v pondelok 19. mája o 19.00 h.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Mr2TakV85LY[/youtube]

Tanečné hiphopové predstavenie Júlio & Rómea je netradičné a originálne hneď z niekoľkých dôvodov. Tanečníci hip hopu v ňom prekračujú hranice svojho žánru a nezaujato a slobodne komunikujú s rôznymi tanečnými štýlmi. Shakespearova tragédia sa v ich podaní mení na tragikomédiu a relativizuje aj tento divadelný žáner. Špičkové choreografie, pohybové nápady, výtvarne bohatá výprava posúvajú príbeh lásky a nenávisti k nečakaným pointám.

Réžiu a scenár tohto tanečného divadla vytvorila Soňa Ferancová, choreografie Laci Strike, ktorý spolu s režisérkou vybrali aj hudbu. Kostýmy navrhla Anna Neuschl Antmanová. V inscenácii účinkujú Laci Strike a tanečníci Street Dance Academy. Pre túto inscenáciu založil Laci Strike tanečný súbor SF1 (Strike Force One).

Dom umenia venoval do súťaže štyri lístky na toto predstavenie. Správna odpoveď na súťažnú otázku „V ktorom meste sa odohráva príbeh Rómea a Júlie?“ znie: „Vo Verone.“ Šťastie sa tentoraz usmialo na Evu Niepel a Evu Makarovú. Gratulujeme!

(red)