Connect with us

Súťaž

O najkrajšej zimnej fotografii Piešťan ste rozhodli vy, aj top porotcovské trio Klamar, Josek, Stoklasa

Published

on

Súťaž o najkrajšiu zimnú fotografiu Piešťan má víťazov. Cenu divákov získala fotografia Juraja Mráza – Zaslúžený odpočinok. Cenu odbornej poroty získal Andrej Sarvaš a jeho fotografia Barlolámač v zimnom šate. V porote boli traja vynikajúci slovenskí a českí fotoreportéri – Joe Klamar, Petr David Josek a Radovan Stoklasa.

Cena čitateľov portálu PNky.sk

Do súťaže o najkrajšiu zimnú fotografiu Piešťan, kde bolo možné poslať aj fotky z okolia, sa zapojilo 24 autorov, ktorí poslali 66 fotografií. Za ne dostali od čitateľov celkovo 1776 hlasov. Najviac z nich patrilo Jurajovi Mrázovi za fotografiu Zaslúžený odpočinok, ktorá vznikla na Novej Lehote, a hlasovalo za ňu 94 ľudí. Víťaz získava darčekový kupón na konzumáciu v bratislavskom Osaka Sushibare v hodnote 33 EUR.[singlepic id=11403 w=320 h=240 float=center]

Cena fotoprofesionálov

Cenu odbornej poroty získal Andrej Sarvaš za fotku Barlolámač v zimnom šate a môže sa tešiť na balíček wellness služieb v piešťanskom hoteli Máj v hodnote 30 EUR.[singlepic id=11402 w=320 h=240 float=center]

Ako číslo jedna označili jeho fotografiu Joe Klamar aj Radovan Stoklasa. „Barlolamač mi padol  do oka hneď. Je to moja asociácia Piešťan a ešte k tomu výborne spracovaná. S rodičmi sme často chodili do Piešťan, avšak pamätám si ho vždy len v „letnom“ variante, takto so snehom som ho naživo nikdy nevidel. Jednoducho mám z tej fotky výborný pocit,“ konštatoval Joe Klamar. Podobne sa vyjadril aj Radovan Stoklasa: „Aj keď bude možno fotografia Barlolámača motívom pôsobiť ako piešťanské klišé, v tomto podaní je predsa iná a z prihlásených fotografií jedna z najvýstižnejších na zadanú tému. Vo väčšine z prihlásených fotografií chýba podľa mňa život, Piešťany to nie sú len budovy, na fotografiách mi chýbajú ľudia, ak by niekto poslal vydarené fotografie napríklad sánkujúcich sa detí určite by som hlasoval za ne. Takto skulptúra Barlolámača  aspoň trošku nahrádza postavu osoby, ktoré mi na fotografiách chýbali. Kompozícia, kontrast snehu na tmavom podklade a tajomný uhoľ pohľadu napomohli k tomu, prečo som vybral túto fotografiu za najlepšiu.“ Petr Josek považoval zo súťažnej kolekcie za najkrajšiu fotografiu Tomáša Vajsábla Zimná veža.

Všetci traja porotcovia okrem fotky, ktorú dali na prvé miesto, vyzdvihli aj ďalšie zábery. Joe Klamar súhlasil s Petrom Josekom v tom, že fotka Tomáša Vajsábla Zimná veža je výborná. Páčila sa mu tiež snímka Martina Viazanka Labutie jazero. Radovan Stoklasa skonštatoval, že vtipom ho zaujala fotografia Človek, mačka a bicykel od Mileny Vodrážkovej a podľa jeho vyjadrenia jej prvenstvo v jeho hodnotení uniklo len o vlások.

Petr Josek vyzdvihol tiež fotografie, zhodou okolností od dvoch Petrov, Petra Galla – Zima na kruhovom objazde a Petra Kiktu – Nálepkova.[nggallery id=569]

Všetky súťažné fotografie nájdete tu.

Kto bol v porote?

Pár údajov o porotcoch, aby ste vedeli, že rozhodovali skutočné fotografiké esá. Joe Klamar je reportérom francúzskej agentúry AFP. Bol ocnený na najprestížnejšej americkej súťaži POYI, v súťaži Czech Press Photo vyhral prvú cenu sedemkrát. Petr Josek je reportérom americkej agentúry AP, má taktiež niekoľko ocenení z Czech Press Photo. Radovan Stoklasa je spravodajským fotografom na voľnej nohe a spolupracuje s agentúrami Reuters a TASR.

Joe Klamar si pri hodnotení fotiek spomenul na svoje návštevy v Piešťanoch s rodičmi, ale aj na november 2005, keď v kúpeľoch fotil samit stredoeurópskej iniciatívy. Jednu z fotiek snehovej chumelice nám poslal ako inšpiráciu, že zima sa dá fotiť aj vtedy, keď je nafigu počasie a nesvieti slniečko.

[singlepic id=11404 w=450 h=240 float=center]

 

Continue Reading

Aktuality

Vyhrajte vstupenky na koncert Jany Kirschner a Pary

Published

on

By

Speváčka Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc.  Tentokrát ju bude sprevádzať kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Podujatie sa koná v rámci Smolenického kultúrneho leta. Neváhajte a vyhrajte vstupenky na tento jedinečný koncert.

Úloha je úplne jednoduchá. Stačí ak na email redakcia@pnky.sk pošlete do nedele 5. mája správnu odpoveď, kde a kedy sa počas blížiaceho sa leta koná koncert Jany Kirschner a skupiny para.

Pomôcku nájdete tu.

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý od organizátorov získa dve vstupenky na výnimočný koncert.

-red-

Continue Reading

Kultúra

Výhra v súťaži putuje tentoraz do Trebatíc

Published

on

By

Hudobníci Štátnej filharmónie Košice navštívia v polovici decembra Elektráreň Piešťany, chystá sa totiž Vianočný koncert Sláčikového kvarteta. Podujatie je naplánované na piatok 15. decembra o 19.00 hodine v Elektrárni Piešťany, ponúkne vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti Ticketportal. Spolu s organizátormi sme pre našich čitateľov pripravili minulý týždeň ďalšiu súťaž o dve vstupenky, stačilo odpovedať na otázku: „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“ Správna odpoveď bola, že tieto posty zastávajú Maroš Potokár a Mátyás Mézes. Šťastie sa tentoraz usmialo na pani Luciu z Trebatíc, k výhre jej srdečne gratulujeme. 

-red-

Continue Reading

Kultúra

Vianočný koncert sa blíži, zasúťažte si o ďalšie dve vstupenky

Published

on

By

Vianočný koncert, v ktorom sa predstaví Sláčikové kvarteto Košickej filharmónie, je naplánovaný na piatok 15. decembra v Elektrárni Piešťany. Vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha začne o 19.00 hodine, návštevníci si budú môcť vychutnať až deväťdesiat minút ladných tónov v podaní talentovaných hudobníkov. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti ticketportal. Vďaka súťaži, ktorú sme pripravili spolu s organizátormi, si budú môcť dvaja návštevníci tento výnimočný koncert užiť úplne zadarmo. Stačí poslať správne odpovede na otázku, ktorú nájdete nižšie a mať trochu šťastia pri losovaní. „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“

Svoje odpovede spolu s menom a mestom/obcou, telefónnym číslom, nám pošlite mailom na adresu: redakcia@pnky.sk najneskôr do konca týždňa, teda do polnoci v nedeľu 3. decembra 2017. Do predmetu správy napíšte “Vianočný koncert Sláčikového kvarteta ”. Víťaza spomedzi správnych odpovedí vyžrebujeme a jeho meno zverejníme v pondelok 4. decembra na stránkach nášho portálu www.pnky.sk.

Vstupné na toto podujatie je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste v deň konania predstavenia. Lístky si už teraz môžete zakúpiť v sieti Ticketportal  alebo priamo v priestoroch Elektrární Piešťany.

-red/Zdroj a grafika: Vianočný koncert Košickej filharmónie-

Continue Reading

Reklama

Populárne články