Connect with us

Súťaž

Nechajte sa vyliečiť tichom – zadarmo

Published

on

V piatok 23. septembra uvedie Divadlo Dino z Hornej Stredy o 19.00 h v Dome umenia v Piešťanoch hru Ticho lieči. Je to komédia s nečakaným koncom, kde sa stretnú osudy ľudí, ktorí si prišli vyliečiť telo a nakoniec si vyliečili dušu. Ak chcete vyhrať vstupenku na predstavenie, stačí správne odpovedať na jednoduchú otázku v našej bleskovej súťaži.

Otázka znie: „Kto je režisérom hry Ticho lieči?“ Odpovede posielajte na email redakcia@pnky.sk. Máte na to len necelých 24. hodín. Súťaž sa končí zajtra vo štvrtok 22. septembra o 15:00 h. Potom vyžrebujeme dvoch výhercov, ktorí získajú vstupenku zdarma.

O predstavení:

[singlepic id=14214 w=320 h=240 float=left]Amatérski herci z Hornej Stredy s veľmi dobrou povesťou, nielen v okolí Piešťan, túto hru premiérovali na Veľkonočnú nedeľu. Vrelá odozva publika ich povzbudila, aby v inscenovaní novinky pokračovali. Majú totiž aj niekoľko osvedčených „kusov“, ktoré sú stále žiadané.

Predstavenie Ticho lieči je z domácej dielne. Autorom aj režisérom je František Rehák, ako herec známy z Radošinského naivného divadla. Z jeho hier cítiť štepkovskú poetiku, ale ochotníci im oproti profesionálnym radošincom dodávajú značnú dávku autenticity.

Aj v Tichu lieči sa stretáva hŕstka pestrých charakterov – pacientov liečebne v Tatranskej Lomnici. Vznikajú tam zábavné i smutné situácie, postavy totiž majú dobré i zlé životné skúsenosti. Hra končí posolstvom nádeje, že život má skutočne zmysel.

Réžia: František Rehák

Hrajú: Pavol Ďuricha, Igor Potočný, Jozef Kuzma, Helena Moravanská, Agneša Dominová, Margita Huťťová, Zuzana Slámková, Tatiana Rybanská, Otto Markech

Technika: Jana Krajňanská

KDE: DOM UMENIA Piešťany

KEDY: 23.9.2011 (piatok) o 19:00

VSTUPNÉ: 6 €

[nggallery id=776]

Autor: mp Foto: Ladislav Novák

Continue Reading

Aktuality

Vyhrajte vstupenky na koncert Jany Kirschner a Pary

Published

on

By

Speváčka Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc.  Tentokrát ju bude sprevádzať kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Podujatie sa koná v rámci Smolenického kultúrneho leta. Neváhajte a vyhrajte vstupenky na tento jedinečný koncert.

Úloha je úplne jednoduchá. Stačí ak na email redakcia@pnky.sk pošlete do nedele 5. mája správnu odpoveď, kde a kedy sa počas blížiaceho sa leta koná koncert Jany Kirschner a skupiny para.

Pomôcku nájdete tu.

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý od organizátorov získa dve vstupenky na výnimočný koncert.

-red-

Continue Reading

Kultúra

Výhra v súťaži putuje tentoraz do Trebatíc

Published

on

By

Hudobníci Štátnej filharmónie Košice navštívia v polovici decembra Elektráreň Piešťany, chystá sa totiž Vianočný koncert Sláčikového kvarteta. Podujatie je naplánované na piatok 15. decembra o 19.00 hodine v Elektrárni Piešťany, ponúkne vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti Ticketportal. Spolu s organizátormi sme pre našich čitateľov pripravili minulý týždeň ďalšiu súťaž o dve vstupenky, stačilo odpovedať na otázku: „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“ Správna odpoveď bola, že tieto posty zastávajú Maroš Potokár a Mátyás Mézes. Šťastie sa tentoraz usmialo na pani Luciu z Trebatíc, k výhre jej srdečne gratulujeme. 

-red-

Continue Reading

Kultúra

Vianočný koncert sa blíži, zasúťažte si o ďalšie dve vstupenky

Published

on

By

Vianočný koncert, v ktorom sa predstaví Sláčikové kvarteto Košickej filharmónie, je naplánovaný na piatok 15. decembra v Elektrárni Piešťany. Vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha začne o 19.00 hodine, návštevníci si budú môcť vychutnať až deväťdesiat minút ladných tónov v podaní talentovaných hudobníkov. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti ticketportal. Vďaka súťaži, ktorú sme pripravili spolu s organizátormi, si budú môcť dvaja návštevníci tento výnimočný koncert užiť úplne zadarmo. Stačí poslať správne odpovede na otázku, ktorú nájdete nižšie a mať trochu šťastia pri losovaní. „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“

Svoje odpovede spolu s menom a mestom/obcou, telefónnym číslom, nám pošlite mailom na adresu: redakcia@pnky.sk najneskôr do konca týždňa, teda do polnoci v nedeľu 3. decembra 2017. Do predmetu správy napíšte “Vianočný koncert Sláčikového kvarteta ”. Víťaza spomedzi správnych odpovedí vyžrebujeme a jeho meno zverejníme v pondelok 4. decembra na stránkach nášho portálu www.pnky.sk.

Vstupné na toto podujatie je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste v deň konania predstavenia. Lístky si už teraz môžete zakúpiť v sieti Ticketportal  alebo priamo v priestoroch Elektrární Piešťany.

-red/Zdroj a grafika: Vianočný koncert Košickej filharmónie-

Continue Reading

Reklama

Populárne články