Connect with us

Súťaž

Najlepšia cestovateľská fotografia – čitateľom sa najviac páčila snímka Garibaldi lake

Published

on

V závere roka 2012 ste sa mohli prihlásiť, či hlasovať v našej súťaži o Najlepšiu cestovateľskú fotografiu. Autori poslali celkovo 121 fotografií, ktoré dostali od čitateľov 2624 hlasov.

Najväčší počet – 207 hlasov – dosiahla fotografia Garibaldi lake – Kanada BC, ktorej autorom je Martin Radošovský.

[singlepic id=37987 w=560 h=373 float=center]

Víťaz získava poukaz na konzumáciu v klube ŽiWell v hodnote 15 eur, ďalej poukaz na kurz anglického jazyka v hodnote 120 eur od Inštitútu jazykov a vzdelávania Piešťany a 8GB USB kľúč od Fax Copy Piešťany.

Druhý najvyšší počet hlasov – 125 – získala fotografia Mekaaaaanik, severná Barma, územie etnika Palaung, ktorej autorkou je  Michaela Haringová.

[singlepic id=37929 w=560 h=373 float=center]

Autorka získava poukaz na konzumáciu v klube ŽiWell v hodnote 10 eur, ďalej poukaz na zľavu 20 percent pri nákupe výrobkov Tuli v retrodizajn štúdiu Tulipano Piešťany a 4 GB USB kľúč od Fax Copy Piešťany.

Na treťom mieste v hlasovaní čitateľov skončila fotografia Starenka s bindi (62 hlasov) autora  Juraj Tedlu.

[singlepic id=37983 w=560 h=373 float=center]

Výherca tretieho miesta získava poukaz na konzumáciu v klube ŽiWell v hodnote 5 eur a poukaz na zľavu 10 percent pri nákupe výrobkov Tuli v retrodizajn štúdiu Tulipano Piešťany.

Štvrté miesto prisúdili čitatelia fotografii Kurortne, Odeská oblasť, Ukrajina, ktorej autorom je Juraj Starovecký (59 hlasov).

[singlepic id=37966 w=560 h=373 float=center]

Cenou za 4. miesto je 4 GB USB kľúč od Fax Copy Piešťany.

Na piatom  mieste s 57 hlasmi skončila fotografia Čachtický hrad, ktorej autorkou je Hela Palkechová.

[singlepic id=37930 w=560 h=373 float=center]

Cenou za 5. miesto je opäť 4 GB USB kľúč od Fax Copy Piešťany.

Všetky súťažné fotografie aj s počtom získaných hlasov si môžete pozrieť tu.

Výstavnú kolekciu z fotografií vyberala odborná porota, ktorej členmi boli Joe Klamar – fotoreportér agentúry AFP, jeden z popredných svetových fotoreportérov súčasnosti. Ďalej Radovan Stoklasa, fotoreportér agentúr TASR a REUTERS a za náš portál Tomáš Hudcovič. Hodnotenie poroty a fotografie, ktoré budú prezentované na výstave v klube ŽiWell si môžete pozrieť tu.

Continue Reading

Aktuality

Vyhrajte vstupenky na koncert Jany Kirschner a Pary

Published

on

By

Speváčka Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc.  Tentokrát ju bude sprevádzať kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Podujatie sa koná v rámci Smolenického kultúrneho leta. Neváhajte a vyhrajte vstupenky na tento jedinečný koncert.

Úloha je úplne jednoduchá. Stačí ak na email redakcia@pnky.sk pošlete do nedele 5. mája správnu odpoveď, kde a kedy sa počas blížiaceho sa leta koná koncert Jany Kirschner a skupiny para.

Pomôcku nájdete tu.

Zo správnych odpovedí vyžrebujeme jedného výhercu, ktorý od organizátorov získa dve vstupenky na výnimočný koncert.

-red-

Continue Reading

Kultúra

Výhra v súťaži putuje tentoraz do Trebatíc

Published

on

By

Hudobníci Štátnej filharmónie Košice navštívia v polovici decembra Elektráreň Piešťany, chystá sa totiž Vianočný koncert Sláčikového kvarteta. Podujatie je naplánované na piatok 15. decembra o 19.00 hodine v Elektrárni Piešťany, ponúkne vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti Ticketportal. Spolu s organizátormi sme pre našich čitateľov pripravili minulý týždeň ďalšiu súťaž o dve vstupenky, stačilo odpovedať na otázku: „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“ Správna odpoveď bola, že tieto posty zastávajú Maroš Potokár a Mátyás Mézes. Šťastie sa tentoraz usmialo na pani Luciu z Trebatíc, k výhre jej srdečne gratulujeme. 

-red-

Continue Reading

Kultúra

Vianočný koncert sa blíži, zasúťažte si o ďalšie dve vstupenky

Published

on

By

Vianočný koncert, v ktorom sa predstaví Sláčikové kvarteto Košickej filharmónie, je naplánovaný na piatok 15. decembra v Elektrárni Piešťany. Vystúpenie štyroch členov orchestra a klaviristu Lukáša Gacha začne o 19.00 hodine, návštevníci si budú môcť vychutnať až deväťdesiat minút ladných tónov v podaní talentovaných hudobníkov. Vstupenky je možné aktuálne zakúpiť v predpredaji v priestoroch elektrárne na Staničnej ulici alebo v sieti ticketportal. Vďaka súťaži, ktorú sme pripravili spolu s organizátormi, si budú môcť dvaja návštevníci tento výnimočný koncert užiť úplne zadarmo. Stačí poslať správne odpovede na otázku, ktorú nájdete nižšie a mať trochu šťastia pri losovaní. „Ktorí dvaja hudobníci pôsobia aktuálne ako husľoví koncertní majstri Štátnej filharmónie Košice?“

Svoje odpovede spolu s menom a mestom/obcou, telefónnym číslom, nám pošlite mailom na adresu: redakcia@pnky.sk najneskôr do konca týždňa, teda do polnoci v nedeľu 3. decembra 2017. Do predmetu správy napíšte “Vianočný koncert Sláčikového kvarteta ”. Víťaza spomedzi správnych odpovedí vyžrebujeme a jeho meno zverejníme v pondelok 4. decembra na stránkach nášho portálu www.pnky.sk.

Vstupné na toto podujatie je 7 eur v predpredaji a 9 eur na mieste v deň konania predstavenia. Lístky si už teraz môžete zakúpiť v sieti Ticketportal  alebo priamo v priestoroch Elektrární Piešťany.

-red/Zdroj a grafika: Vianočný koncert Košickej filharmónie-

Continue Reading

Reklama

Populárne články