18-ročný zjazdár Filip Zeman sa počas zimného obdobia pripravuje na náročnú sezónu. Okrem širokej škály pretekov a podujatí ho čaká prestup do vyššej kategórie. Od prvých zjazdových pretekov delia šikovného Piešťanca štyri mesiace, dva mesiace intenzívnej prípravy od predošlej sezóny už má za sebou.

14206226_652608494908615_54415273875906329_o

Momentálne absolvuje Filip zimnú prípravu pod vedením svojho trénera. „Tréningy mám šesťkrát do týždňa. Čakám, kedy sa oteplí, aby som mohol plnohodnotne trénovať na bicykli. Čakajú ma dva alebo tri tréningové kempy s mojím CTM Racing Teamom v talianskom meste San Remo,“ hovorí pretekár.

„Tento rok ma čaká veľká skúška, ktorá predstavuje prestup z juniorskej kategórie do elity, čo je v našom športe najvyššia liga. Momentálne robím všetko preto, aby ma to nezaskočilo a mohol som sa porovnávať s najlepšími,“ verí si Zeman. Koncom januára sa začína prvý zo štyroch pretekov s názvom Downmall – pretekanie v obchodných domoch. Prvé dve kolá sa konajú v Nemecku, tretie v Maďarsku a posledné v Prahe.

MG_7580_resize

„Od apríla sa konečne začne kolotoč cestovania a pretekania. Prvými pretekmi pre mňa bude Svetový pohár vo francúzskom meste Lourdes. S tímom máme naplánované prejsť všetky kolá Slovenského, Európskeho pohára a vybrané kolá Svetového pohára. Popritom by som sa chcel zúčastniť aj na akciách, akými sú najväčší bicyklový festival na Slovensku Bikefest a veľa ďalších,“ dodáva Filip Zeman.

Piešťanský zjazdár si rád príde zajazdiť na bananský kopec Ahoj. Komunitu „bikerov”, ktorí si svojpomocne budujú trate, si pochvaľuje. V posledný deň minulého roka zorganizovali Silvestrovský pojazd. „Nápad zorganizovať ho prišiel úplne spontánne, keď mi napísal kamarát, že budú v prevádzke vleky a že či sa pridám. Na Silvestra som mal byť na sústredení v Taliansku, ale pre chorobu kamaráta, ktorý ho organizoval, sme tam nakoniec nešli. Vyšlo to super, počasie nám prialo. Opäť som mal možnosť zajazdiť si doma,” hovorí Zeman. Tak ako počas každého tréningu a preteku, aj tentokrát mal na prilbe pripevnenú akčnú kameru.

https://www.youtube.com/watch?v=iBhVDwEHpdE

-vv; arch. foto: Lukáš Navrátil (CTM Racing Team); video: Filip Zeman-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972