Šport

Ženská basketbalová reprezentácia trénuje v Piešťanoch

By 16. mája 2013No Comments

Úspech našich basketbalistiek si všimol realizačný tím a za miesto prvého sústredenia pred majstrovstvami Európy vo Francúzsku vybral pôsobisko Piešťanských čajok. Slovenská reprezentácia trénuje v telocvične Gymnázia Pierra de Coubertina. Nechýba v nej ani Lucia Krč–Turbová.

[singlepic id=42834 w=520 h=340 float=center]

 

Podľa trénera Ivana Vojtka bola z dôvodu nedostatku peňazí zrušená tradičná príprava vo Vysokých Tatrách, s iniciatívou prišiel však manažér Piešťanských čajok Miloš Drgoň, ktorý reprezentácii ponúkol sústredenie v našom meste. „Druhou variantnou bola Spišská nová Ves. Treba vyzdvihnúť snahu vedenia dvoch najnovších klubov. Piešťany mali výhodu kvôli vzdialenosti, nakoľko v nedeľu odchádzame na turnaj do Slovinska,“ povedal Ivan Vojtko.

REKLAMA

bike-centrum

Tréner nevylúčil, že v budúcnosti osloví aj ďalšie hráčky z piešťanského tímu. „Lucia doteraz vyslovene vynikala, ale je to klub, ktorý má perspektívu. Na Slovensku má ženský basketbal obrovskú perspektívu, čo sa týka presadenia, je aj pred hokejom.“

Slovenky majú na európskom šampionáte ambíciu postúpiť zo skupiny. „Najťažšia je tá skupina. Budeme jedným z najneskúsenejších družstiev, preto iný cieľ ako postúpiť zo skupiny zatiaľ nemáme,“ uzavrel Ivan Vojtko.

[nggallery id=2288]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972