Začal predpredaj lístkov na zápas s Dunajskou Stredou, fanúšikovia vytvorili iniciatívu

Začal predpredaj lístkov na zápas s Dunajskou Stredou, fanúšikovia vytvorili iniciatívu

15. augusta 2020 Off Od PNKYSK

V stredu 19. augusta príde do Piešťan v rámci pohárového zápasu súper z Dunajskej Stredy. Piešťany  tak v druhom kole po mnoho rokoch privítajú elitného súpera, ktorý je v tomto roku považovaný za najväčšieho vyzývateľa Slovana Bratislava v boji o celkový triumf.

Rezervácia vstupeniek prebieha na stránke pfkpiestany.sk až do nedele. V pondelok medzi 10 až 20. hodinou si fanúšikovia môžu prísť vyzdvihnúť rezervované vstupenky. Ostatné sú k dispozícii v predpredaji počas utorka a stredy. Viac informácii na webe klubu. Predstavitelia Dunajskej Stredy zatiaľ nespresnili či sa chystajú fanúšikovia zo Žitného ostrova.

S iniciatívou vytvoriť kotol prišla skupina miestnych fanúšikov z Piešťan a okolia, ktorí chcú počas zápasu vytvoriť kotol, ktorý bude slušne a vytrvalo fandiť a vytvorí tak v hľadisku „dvanásteho hráča“. Na čele iniciatívy stojí Filip Foltýn, ktorý na sociálnej sieti vytvoril udalosť, kde pozýva do kotla všetkých záujemcov o fandenie – vrátane malých i veľkých. „S kamarátmi sme dostali nápad, že zorganizujeme kotol a poženieme hráčov za dobrým výsledkom. Boli by sme radi, keby si aj ty prišiel do kotla, zavolal svojich kamarátov a spolu by sme vytvorili atmosféru, ktorú by hráči určite ocenili,“ píše sa na pozvánke.Klub PFK Piešťany zasponzoroval túto iniciatívu kúpou bubna a rapkáčov.

Prezident futbalového klubu sa na zápas teší. ,,Týmto by som rád pozval všetkých nadšencov futbalu alebo športu, aby si našli cestu na štadión a prišli povzbudiť našich hráčov v boji o čo najlepší výsledok,“ hovorí Ján Stachura. Do tretieho kola Slovnaft Cupu postúpi víťaz stretnutia. Po prípadnej remíze  po 90 minútach budú nasledovať pokutové kopy.

Zdroj: Tlačová správa – PFK Piešťany