Connect with us

Novinky

Vznášadlá by sa mali na Sĺňavu vrátiť, preteky možno už na budúci rok

Published

on

Členovia Klubu vodného motorizmu a vodných športov v Piešťanoch v spolupráci s partnermi zorganizovali minulý rok závod Grand Prix Slovakia, ktorý bol súčasťou Majstrovstiev Európy vznášadiel 2015. Výnimočné podujatie, ktoré sa do nášho mesta vrátilo po dlhých rokoch a prilákalo obrovské množstvo divákov, bude mať s veľkou pravdepodobnosťou pokračovanie. Organizátori totiž uvažujú nad jeho budúcoročným zopakovaním. Naši závodníci budú tento rok mesto reprezentovať na Slovensku i v zahraničí, v Piešťanoch sú naplánované preteky Formuly Future a podľa záujmu aj Národné preteky motorových člnov v kategóriách FV500, TS1000 a Classic.

IMG_3892_resize

„Nad organizovaním v budúcnosti, respektíve na budúci rok určite uvažujeme. Je to však náročné nielen finančne, ale je to priam nadľudský výkon, aby sme mohli spraviť niečo takéto a bez vstupného. Práve tak to chceme zachovať, aby za nami mohli prísť celé rodiny a mohli dieťaťu kúpiť cukrovú vatu, a aby podujatie bolo prístupné aj sociálne slabším ľuďom. Minulý ročník bol pre nás neskutočným úspechom. Boli sme šťastní z tej úžasnej diváckej kulisy a rovnako všetkých cezpoľných účastníkov. Toľko divákov nechodí nikde, a doteraz mi ľudia na ulici spomenú, aké to bolo super. Je pravda, že to bola skutočne práca na 10 mesiacov, no ten pocit počas a po pretekoch bol skvelý,“ povedala o minuloročných pretekoch organizátorka z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany, Barbora Jánošíková.

IMG_3430_resize

Formulu Future naplánoval Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany na 23. júla. Tento pretek nie je divákom prístupný, pretože je divácky menej atraktívny. Závod je určený pre deti a mládež do 15 rokov a tvorí ho jazda na gumenom člne slalomovou traťou, a tiež zručnosť viazania základných lodných uzlov na čas. Formula Future je akousi prípravou na preteky ​vodného motorizmu​​. Súťaží sa vo dvoch vekových kategóriách, prvé kolo bolo v Medveďove, ďalšie v Komárne, Jakubove a Piestanoch.

IMG_3507_resize

Kalendár podujatí 2016:

2.kolo MSR / Č-S Pohár 11.-12.6. 2016 Komárno
4.KOLO FORMULA FUTURE 23.7. 2016 PIEŠŤANY
Majstrovstvá Sveta 29.-31.7. 2016 Cliff Lakes,Tamworth, Veľká Británia
Národné preteky mot.člnov FV500, TS1000, Classic 20.-21.8. 2016 PIEŠŤANY
2.kolo ME 27.-28.8. 2016 Flottsbro, Švédsko
3.kolo ME 10.-11.9. 2016 Saalburg-Ebersdorf, Nemecko
3.kolo MSR / Č-S Pohár 1.-2.10. 2016 Hlučín – Ostrava

-lt/Zdroj: Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články