Connect with us

Novinky

Vodné pólo: Piešťanský tím druhý na Zimných Majstrovstvách SR junioriek

Published

on

Počas prvého novembrového víkendu sa v Košiciach konali Zimné Majstrovstvá SR junioriek U21 vo vodnom póle. Turnaj sa konal za účasti košických tímov ŠG Olympia Košice, ŠKP Modrí Draci Košice, PVK Vrútky a KVP Kúpele Piešťany. Na základe výsledkov v tejto vekovej kategórii z posledného súťažného ročníka turnaj sľuboval napínavé a vyrovnané súboje a o celkové umiestnenie sa naozaj bojovalo až do posledného zápasu.

V prvom dueli v sobotu dopoludnia nastúpili Piešťanky proti ŠG Olympia Košice, tento zápas hráčkam z kúpeľného mesta vôbec nevyšiel a Košičanky boli neustále vo vedení. Na konci sa tešili z presvedčivého víťazstva 15:9. V druhom sobotňajšom zápase nastúpili hráčky Piešťan proti tímu PVK Vrútky. Tento súboj mal už celkom iný priebeh, keď hráčky Vrútok držali vyrovnaný stav len v prvých dvoch štvrtinách. V posledných dvoch štvrtinách zápasu mali Piešťanky zápas pevne v rukách a tešili sa z jasného víťazstva 13:7.

V poslednom zápase turnaja v nedeľu ráno nastúpili Piešťanky proti favoritovi na celkové prvenstvo tímu ŠKP MD Košice, keď hráčky tohto tímu sú úradujúce Majsterky Slovenska. Priebeh zápasu mal nakoniec celkom iný priebeh ako sa očakávalo, keď počas celého zápasu Piešťanky hráčky Košíc k ničomu nepustili a celý zápas vyhrali celkom jasne 12:5, keď už prvá štvrtina zápasu sa skončila 5:1 v prospech Piešťan.

Celkové druhé miesto na turnaji je pekné umiestnenie a turnaj trénerskej dvojici Ján Baranovič a Peter Julíny napovedal, na ktorých herných činnostiach treba ešte dôkladne popracovať. Škoda prvého zápasu proti tímu ŠG Olympia Košice, ktorý sa dievčatám z Piešťan nepodaril, ináč sme sa prezentovali útočnou hrou vychádzajúcou z dobrá plaveckej a kondičnej pripravenosti. V tíme Piešťan sa objavila aj nová hráčka, keď Katarína Kissová, hráčka Slávie UK Bratislava sa rozhodla pred aktuálnou sezónou posilniť práve náš tím, keď jej materský klub v tejto kategórii sa tento rok do súťaže neprihlásil.

Výsledky zápasov KVP Kúpele Piešťany:

KVP Kúpele Piešťany – ŠG Olympia Košice 9:15 (3:3, 1:4, 2:5, 3:3)
Góly Piešťan: Baranovičová 3 , Sedláková 2 , Kissová 2 , Kolárová 1 , Hrebíková 1

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 13:7 (4:3, 1:1, 4:1, 4:2)
Góly Piešťan: Kolárová 5, Kissová 3 , Baranovičová 2 a Sedláková 2 , 1 Grežďová

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP MD Košice 12:5 (5:1, 2:1, 1:2, 4:1)
Góly Piešťan: Baranovičová 4 , Kissová 4 , Kolárová 4

Zostava Piešťan: Stručková, Baranovičová, Kolářová, Sedláková, Kissová, Hrebíková, Kozáková, Klampárová, Grežďová, Teličiaková
Tréner: Ján Baranovič a Peter Julíny.

-red/Text a foto: archív KVP Kúpele Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články