V dňoch 5. až 11. augusta sa uskutočnili Majstrovstvá sveta veteránov vo vodnom póle v juhokórejskom Gwangju, na ktorých sa zúčastnili i hráči KVP H2O pólo Piešťany vo vekovej kategórii 65+. Družstvo malo za súperov 7 ďalších účastníkov, s každým z nich odohralo vzájomný zápas.

Vo veľmi ťažkých podmienkach, keď denné teploty dosahovali okolo 40°C pri veľkej vlhkosti, avšak po úspešnom priebehu celého turnaja, družstvo nakoniec obsadilo druhé miesto len o skóre za víťazným nemeckým Dusseldorfom.

Napriek tomu, že družstvo neprehralo v turnaji ani jedno stretnutie a nedosiahlo na najvyšší stupienok, dosiahli piešťanskí vodní pólisti pekný úspech na svetovom podujatí, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú tisícky športovcov z celého sveta.

Oporami piešťanského družstva boli hlavne Igor Vestenický a Jozef Cifra. Navyše v družstve BT Piešťany v kategórii 70+, ktoré bolo zložené väčšinou z amerických hráčov, hral aj Ivan Kolárik, ktorý si taktiež priviezol striebro za umiestnenie na druhom mieste vo svojej vekovej kategórii.

Výsledky KVP H2O pólo Piešťany 65+:

BT Piešťany – H2O Piešťany 6 – 13
H2O Piešťany – Mariners 13 – 1
Perth 70 – H2O Piešťany 4 – 8
H2O Piešťany – Perth 65 7 – 5
H2O Piešťany – Dusseldorf 6 – 6
Santa Barbara – H2O Piešťany 3 – 4

Celkové poradie na prvých 3 miestach: 1/ Dusseldorf, 2/ H2O Piešťany, 3/ Santa Barbara

Text a foto: -jc-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972