Connect with us

Novinky

Vodné pólo: Piešťanky na Delfina Deutschland Cup 2018 druhé

Published

on

Počas druhého marcového víkendu od 09. do  11. 03. sa v nemeckom meste Chemnitz konal tretí ročník tradičného dievčenského vodnopólového turnaja Delfina Deutschland Cup 2018, ktorého súčasťou bol aj klub vodného póla KVP Kúpele Piešťany. Ten sa zúčastnil všetkých troch doterajších ročníkov.

Tento rok sa tohto významného mládežníckeho turnaja (U16, nar. 2002 a mladšie) okrem domáceho tímu SCC Chemnitz, ktorého hráčky patria k špičke v Nemecku, nášho tímu KVP Kúpele Piešťany zúčastnili ešte reprezentácia Českej republiky, SSV Esslingen a výber spolkovej krajiny Severné Porýnie – Westfálsko (NRW). Piešťanské vodné pólistky majú na tento turnaj len tie najlepšie spomienky, keď v prvých dvoch ročníkoch nestratili na turnaji ani bod a oba ročníky suverénne vyhrali, preto s podobnými ambíciami cestovali do Nemecka aj teraz.

V prvom zápase turnaja nastúpili v sobotu doobeda proti českej reprezentácii, ktorú naše vodnopólové nádeje vôbec nešetrili a zápas vyhrali celkom suverénne 20:2. V ďalšom zápase v sobotu podvečer  nastúpili proti silnejšiemu súperovi, výberu spolkovej krajiny NRW, ktorý bol zložený z hráčok viacerých klubov v tomto nemeckom regióne. Súper vyrukoval proti piešťanským hráčkam fyzickou a agresívnou hrou, miestami hraničiacou s pravidlami fair-play. Zo začiatku sa Piešťanky  len ťažko vyrovnávali s tvrdou hrou súpera a v prvých minútach zápasu si súper držal tesné vedenie, no ešte v priebehu prvej štvrtiny sa presadili aj pólistky KVP  a postupne prevzali kontrolu nad zápasom. V ďalšom priebehu súpera prevýšili hlavne po plaveckej stránke a zápas dotiahli do úspešného konca, keď  zvíťazili jednoznačne 15:5.

V nedeľu ráno KVP Kúpele Piešťany nastúpili proti hráčkam z Esslingenu. Bol to súper, ktorý im tiež nerobil žiadne problémy a zápas  vyhrali v pomere 12:3, keď v tomto zápase dostala príležitosť hlavne lavička, aby aj mladšie hráčky mali príležitosť zahrať si na turnaji. Vo svojom druhom nedeľňajšom zápase v obedňajšom čase Piešťanky nastúpili proti domácim hráčkam z Chemnitzu, ktoré na turnaji tiež nestratili ani bod a posledný zápas turnaja bol aj očakávaným finále 3 ročníka. Domáce hráčky boli skutočne motivované Slovenky na tretí krát zdolať, naopak hráčky z kúpeľného mesta si túžili po tretí krát odniesť krásny putovný pohár a zaknihovať víťazný hattrick na turnaji. Začiatok zápasu bol opatrný a vyrovnaný a góly padali na oboch stranách, no žiaľ od stavu 2:2 hráčky domáceho tímu šnúrou niekoľkých gólov išli do vyššieho vedenia, no hráčky Piešťan sa nevzdávali a šnúrou troch presných zásahov po sebe zápas zdramatizovali. Pred poslednou štvrtinou viedli domáce hráčky tesne 10:8. Žiaľ, posledná štvrtina Piešťankám vôbec nevyšla a súper sa na tretí pokus tešil z víťazstva 17:11. Zápas priniesol veľa pekných vodnopólových momentov a nezvyčajne veľa gólov, na oboch stranách až 28. Podľa slov trénera Piešťan, základom víťazstva súpera bola celkové efektivita streľby a využívanie gólových príležitostí, v ktorých bol súper tento krát efektívnejší.

All stars turnaja: zľava Tamara Kolářová a Monika Sedláková

Piešťanské hráčky svojmu súperovi zablahoželali k víťazstvu na turnaji a nakoniec si domov odniesli pohár za celkové 2. miesto. Piešťanské pólistky sa na turnaji v Nemecku prezentovali peknou hrou obohatenou o pekné vodnopólové momenty, zároveň svojou hrou propagovali náš región v zahraničí. Hráčkam Piešťan Tamare Kolářovej a Monike Sedlákovej sa ušli aj individuálne ocenenia, keď sa dostali do „All Stars“ tímu turnaja a Tamara Kolářová bola s 27 strelenými gólmi najlepšou strelkyňou celého turnaja.

Výsledky Piešťan:
KVP Kúpele Piešťany – Česká republika 20 : 2 (6:0, 4:0, 1:2, 9:0)
Góly Piešťan: 9 Kolářová, 5 Kozáková, 3 Sedláková, 1 Grežďová, Doktorová, a Hrebíková

KVP Kúpele Piešťany – Výber NRW 15:5 (5:2, 4:0, 1:2, 5:1)
Góly Piešťan: 8 Kolářová, 3 Hrebíková, 2 Kozáková, 1 Sedláková a Doktorová

KVP Kúpele Piešťany – SSV Esslingen 12:3 (4:0, 2:1, 2:0, 4:1)
Góly Piešťan: 5 Kolářová, 2 Kozáková a Sedláková, 1 Hrebíková, Klampárová a Fedorková

KVP Kúpele Piešťany – SC Chemnitz 11:17 (2:3, 2:5, 4:2, 3:7)
Góly Piešťan: 5 Kolářová, 3 Sedláková, 2 Kozáková, 1 Grežďová

Zostava Piešťan: Fándliová Beáta, Hrebíková Barbora, Doktorová Linda, Grežďová Katarína, Kozáková Silvia, Sedláková Monika, Fedorková Dominika, Kolářová Tamara, Klampárová Kristína, Bojnová Katarína, Mešterová Nela, Teličiaková Tamara, Klampárová Katarína, Holíčová Sandra, tréner: Peter Julíny

jk/TS KVP Piešťany 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články