Na piešťanskom kúpalisku EVA sa v sobotu 8. októbra uskutočnil 16.ročník medzinárodného vodnopólového turnaja hráčov starších ako 35 rokov pod názvom Anti Kajlich Cup. Turnaj je pomenovaný po piešťanskom vodnopólistovi a majstrovi ČSSR Anti Kajlichovi žijúcom v Austrálii. Domáce mužstvo KVP Piešťany prešlo suverénne všetkými zápasmi a zaslúžene sa umiestnilo na prvom mieste.

Okrem KVP Kúpele Piešťany sa ho zúčastnilo ukrajinské Dynamo Ľvov, maďarské Tipo BVSC Budapešť a Slávia UK Bratislava. Mužstvá odohrali medzi sebou vzájomné zápasy po ktorých sa vytvorila konečná tabuľka. Mužstvá, ktoré skončili na prvých dvoch miesta sa stretli vo finále a zvyšné dve mužstvá v zápase o tretie miesto.

Piešťanskí pólisti sa stali zaslúženým víťazom, keď ako jediné mužstvo vyhrali všetky štyri zápasy. Vo svojom úvodnom zápase porazili Dynamo Ľvov 8:4 keď po dva góly strelili Stančík, Kolár a Polák, po jednom pridal Adamkovič a R. Berlanský. Druhý zápas proti Slávii UK Bratislava bol veľmi vyrovnaný. Pólisti kúpeľov v ňom dvakrát otočili vedenie súpera a o ich víťazstve rozhodol šesť sekúnd pred koncom zápasu strelou z polovice ihriska Tichov, ktorý bol zároveň autorom troch gólov, jeden gól pridal Stančík. V ďalšom zápase proti Budapešti si piešťanci schuti zastrieľali a zvíťazili v pomere 7:3. Góly domácich dali: 2-Adamkovič, Ferančík, 1-Polák, Stančík, Kolár. Toto víťazstvo zároveň rozhodlo o tom, že piešťanskí pólisti nastúpili vo finále znova proti Bratislave.

Finálový zápas bol opäť veľmi vyrovnaný. Dve minúty pred koncom zápasu hráči kúpeľov viedli 4:2, ale po dvoch zbytočných vylúčeniach Bratislava vyrovnala na 4:4. O víťazovi rozhodli až pokutové hody. Ten rozhodujúci premenil domáci Ferančík a družstvo KVP Kúpele Piešťany sa tak stalo víťazom turnaja.

V zápase o tretie miesto zdolali hráči Tipo BVSC Budapešť ukrajinské Dynamo Ľvov 6:5.

Zostava KVP: Chlpek, Stančík, Tichov, Polák, M. Petričevič, Adamkovič, Kolár, Ferančík, R. Berlanský, Racík, Mi. Berlanský, Štefka, Kuna.

Konečná tabuľka:

1. KVP Kúpele Piešťany
2. Slávia UK Bratislava
3. Tipo BVSC Budapešť
4. Dynamo Ľvov

-KVP Kúpele Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972