Connect with us

Novinky

Vodné pólo: Kadetky vyhrali Zimné majstrovstvá SR

Published

on

Počas víkendu od piatka 17. do nedele 19. novembra sa v mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch konali Zimné Majstrovstvá SR vo vodnom póle kadetiek U17 (nar. 2001 a mladšie). Zúčastnilo sa ich 5 tímov, okrem domácich dievčat Piraňa Topoľčany, nastúpili celky Slávia UK Bratislava, PVK Vrútky, ŠKP MD Košice a KVP Kúpele Piešťany.

Dievčatá z Piešťan sa v prvom zápase turnaja stretli so Sláviou UK Bratislava. Piešťanky do zápasu nastupovali v úlohe favorita, keď svoju úlohu aj potvrdili a nad dievčatami z hlavného mesta zvíťazili celkom jednoznačne 25:4. V podobnej úlohe nastúpili aj vo svojom druhom zápase v piatok podvečer proti domácim Topoľčiankam a zápas mal takmer identický priebeh, keď sa hráčky z Piešťan opäť tešili z vysokého a rovnakého víťazstva ako v prvom zápase 25:4.

Po dvoch vysokých víťazstvách sme v sobotu ráno nastúpili proti papierovo najťažšiemu súperovi, tímu ŠKP Modrí Draci Košice. Celkový priebeh zápasu tieto predpoklady aj potvrdil, napriek tomu, že sme boli celý zápas vo vedení, postupne 3:1, 5:2 aj 8:3, no pred poslednou štvrtinou sme nakoniec vyhrávali len tesne 9:8, keď Košičanky zápas ešte poriadne zdramatizovali. V poslednej štvrtine dievčatá nakoniec zabrali, vyhrali ju jednoznačne 3:0 a celý zápas 12:8. V poslednom zápase v sobotu večer piešťanské vodnopólistky potvrdili úlohu favorita proti tímu PVK Vrútky a zvíťazili 13:5 a tým bez straty bodu získali zlaté medaile.

V nedeľu dopoludnia sme už nehrali a do Topoľčian sme cestovali nezvyčajne bez plaviek, len na záverečný ceremoniál a prevzatie si zlatých medailí. Ziskom zlatých medailí sme obhájili 1 miesto z minulého roka, no po dlhodobej časti sme nakoniec skončili na 3 mieste. ZMSR sú tradične previerkou pred náročnou dlhodobou časťou, kde sa bude hrať o veľa bodov a súperky sa budú určite snažiť favoritov súťaže o nejaké body obrať. Turnaj potvrdil očakávania trénerov, že práve hráčky z Košíc budú najťažším súperom pre hráčky z Piešťan. Zaujímavosťou zo šatne Piešťaniek je určite aj to, že napriek tomu, že súťaž je určená pre dievčatá narodené v roku 2001, tak v našom tíme máme najstaršie hráčky narodené až v roku 2002 a mladšie.

Výsledky zápasov KVP Kúpele Piešťany:
KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 25:4 (5:0, 4:2, 8:1, 8:1)
Góly Piešťan: 4 Sedláková, 4 Hrebíková, 4 Kozáková, 3 Doktorová, 3 Teličiaková, 3 Kolářová, 2 Bojnová, 1 Grežďová, 1 Klampárová

Piraňa Topoľčany – KVP Kúpele Piešťany 4:25 (1:4, 1:8, 1:5, 1:8)
Góly Piešťan: 7 Kolářová, 5 Hrebíková, 4 Sedláková, 3 Teličiaková, 2 Grežďová, 2 Kozáková, 2 Bojnová

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Modrí Draci Košice 12:8 (4:1, 4:3, 1:4, 3:0)
Góly Piešťan: 4.Kolářová, 4 Sedláková, 3 Kozáková, 1 Hrebíková

PVK Vrútky – KVP Kúpele Piešťany – 5:13 (2:4, 1:1, 0:4, 2:4)
Góly Piešťan: 6 Kolářová, 2 Sedláková, 2 Hrebíková, 1 Bojnová, 1 Teličiaková, 1 Grežďová

Zostava Piešťan: Fándliová, Hrebíková, Doktorová, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Teličiaková, Kolářová, Klampárová K., Bojnová. Tréner: Ján Baranovič a Peter Julíny.

-KVP Kúpele Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články