Vodné pólistky KVP Kúpele Piešťany sa aj po druhom kole Národnej ligy SR junioriek udržali na prvom mieste. V bazéne na bratislavských Pasienkoch sa im však nedarilo tak ako na prvom turnaji v decembri a po prvý krát v tomto súťažnom ročníku okúsili trpkosť prehry. Pod nie celkom optimálne výkony sa podpísala hlavne skutočnosť, že pre choroby nehralo družstvo v kompletnom zložení a rovnako aj účasť na tréningoch v posledných týždňoch ovplyvnili absencie chorých hráčok.

Juniorky

Do druhej polovice súťaže sa na čele tabuľky bodovo osamostatnili hráčky Piešťan a obhajkyne prvenstva z Košíc, medzi ktorými sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne o víťazovi súťaže. Podmienky Košičaniek, ktoré trénujú dvojfázovo a majú možnosť hernej konfrontácie v podobe prípravných zápasov v domácom bazéne sú neporovnateľné s podmienkami v Piešťanoch, kde hráčky už piaty mesiac len plávu v dvoch – troch dráhach v plytkých bazénoch hotela Sĺňava alebo v Novom Meste nad Váhom. Napriek tomu verím, že dievčatá sa pokúsia poctivým tréningom a bojovnosťou v zostávajúcich zápasoch udržať svoje postavenie v tabuľke do konca sezóny.

Výsledky piešťanských hráčok :

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 8 : 6 (1:2,4:0,1:1,2:3) góly : Baranovičová a Rybanská po 3, Kováčiková 2

Piešťanské hráčky sa pomaly rozbiehali, avšak v druhej štvrtine rozhodli o svojom víťazstve. O góly Piešťan sa podelili všetky tri nádejné adeptky na účasť na Európských hrách v Baku.

KVP Kúpele Piešťany – Slávia UK Bratislava 9 : 13 (2:4,1:2,3:3,3:4) góly : Rybanská 4, Baranovičová 3, Kováčiková a Budková po 1

Od začiatku zápasu boli Bratislavčanky lepšie a udržiavali si náskok. Piešťanky sa nedokázali vyrovnať s tesnou obranou súperiek a k streľbe sa dostávali len minimálne.

KVP Kúpele Piešťany – ŠKP Modrí Draci Košice 6 : 5 na pok.hody (0:3,3:1,1:0,1:1) góly : Klampárová a Lendelová po 2, Baranovičová a Kováčiková po 1

Po zlom začiatku piešťanské hráčky otočili vývoj zápasu, ale Košičanky vyrovnali 27 sekúnd pred koncom z pokutového hodu. V rozstrele vynikla piešťanská brankárka, ktorá chytila štyri strely, pričom z Piešťan skórovali Klampárová a Kováčiková.

Zostava KVP Kúpele Piešťany : Strúčková, Koťková – Kováčiková, Šimeková, Baranovičová, Budková, Hanová, Kolárová, Klampárová, Rybanská, Lendelová, Ravingerová

Ostatné výsledky :

Bratislava – Košice 6 : 11, Vrútky – Kočice 10 : 11 na pok.hody, Bratislava – Vrútky 6 : 13

Poradie po 2.kole :

KVP Kúpele Piešťany 14 b.

ŠKP Modrí Draci Košice 12 b.

PVK Vrútky 5 b.

Slávia UK Bratislava 5 b.

Tretie kolo súťaže sa bude hrať v Košiciach 28. a 29. marca 2015.

Janka Kolářová

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972