Connect with us

Šport

Vodné pólo: Piešťanské hráčky vyhrali turnaj Delfina Deutschland Cup 2017

Published

on

Počas posledného víkendu 10. až 12. marca sa v nemeckom meste Chemnitz konal druhý ročník kvalitne obsadeného turnaja dievčat Delfina Deutschland Cup 2017 vo vodnom póle. Podujatie určené pre hráčky narodené v roku 2002 a mladšie prilákalo niekoľko tímov z Nemecka, Českej republiky a zúčastnil sa ho aj tím KVP Kúpele Piešťany. Mladé hráčky z Piešťany cestovali do Nemecka v neľahkej pozícii obhajcu prvenstva z minulého roka, no nakoľko sa tento rok turnaja zúčastnilo až 7 tímov, obhajoba sa pred samotným začiatkom turnaja javila ako veľmi náročná úloha. Piešťanské športovkyne podali vynikajúce výkony a zdarne obhájili majstrovský titul.

V prvom zápase v piatok večer nastúpili mladé Piešťany proti tímu SSC Esslingen. Zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech Piešťan, keď súpera prevýšili vo všetkých činnostiach a celý zápas sme vyhrali jednoznačne v pomere 17:3. Sobotňajší program bol pre naše hráčky najbohatší, keď sme odohrali až tri zápasy. V prvom zápase sme nastúpili proti výberu Českej republiky. Ani v tomto zápase sme nenechali nič na náhodu, keď sme súperovi dovolili streliť iba jeden gól a celý zápas sme vyhrali v pomere 13:1. Len hodinu po odohratí prvého zápasu boli naše hráčky opäť pripravené k ďalšiemu zápasu proti výberu spolkovej krajiny Severné Porýnie – Westfálsko (NRW) a do tretice sme boli opäť úspešní a celý zápas sme vyhrali jednoznačne 14:3.

Po odohratí týchto troch zápasov nám v ceste do vytúženého finále stál posledný súper z Južného Westfálska, kde naše dievčatá v túžbe po roku si opäť zahrať finále tohto turnaja nenechali nič na náhodu a zápas vyhrali 17:6. V nedeľňajšom finále nastúpili hráčky z Piešťan proti domácim hráčkam SC Chemnitz, ktoré podobne ako Piešťanky na ceste do finále nestratili ani bod, a tak sa opakovalo finále z minulého roka, keď presne pred rokom Piešťany vyhrali až po tuhom boji. Tohoročné finále malo nakoniec jednoznačný priebeh a Piešťanky svojho súpera vôbec nešetrili a celý zápas vyhrali jednoznačne 18:4. Výsledok je o to prekvapujúcejší, že dievčatá z Chemnitzu sú v mládežníckych kategóriách Majstrom Nemecka a v kategórii žien sú účastníkom nemeckej Bundesligy. Týmto výsledkom mladé vodné pólistky vzorne reprezentovali piešťanský šport v zahraničí začo im patrí poďakovanie.

Výsledky Piešťan:
SSC Esslingen – KVP Kúpele Piešťany 3:17 (1:7.1:3,0:6,1:1)
Góly: 6.Kolárová, 3.Sedláková, 2.Hrebíková, Bojnová, 1.Budková, Grežďová, Fedorková, Klampárová

Česká republika – KVP Kúpele Piešťany 1:13 (0:5,0:6,0:0,1:2)
Góly: 3.Sedláková, Kolárová, 2.Budková, Fedorková, 1.Hrebíková, Grežďová, Kozáková

Výber Severné Porýnie – KVP Kúpele Piešťany 3:14 (0:5,0:4,3:3,0:2)
Góly: 7.Kolárová, 3.Sedláková, 2.Fedorková, 1.Grežďová,Kozáková

Výber Južné Vestfálsko – KVP Kúpele Piešťany 6:17 (1:3,1:7,2:7,2:0)
Góly: 9.Kolárová, 2.Hrebíková, Kozáková, Sedláková, 1.Budková, Sedláková

SC Chemnitz – KVP Kúpele Piešťany 4:18 (0:3,2:6,0:9,2:0)
Góly: 8.Kolárová, 3.Sedláková, 2.Budková, Kozáková, Klampárová, 1.Hrebíková

Zostava Piešťan: Stručková, Hrebíková, Budková, Grežďová, Kozáková, Sedláková, Fedorková, Kolárová, Klampárová, Bojnová, Doktorová, Mešterová, Fándliová, Teličiaková, tréner Peter Julíny

-Text a foto: KVP Piešťany-

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Trendingx

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.