Dušan Guľáš z Piešťan nahradí doterajšieho predsedu správnej rady Fondu na podporu športu Jozefa Gönciho, ktorý sa pred pár dňami vzdal funkcie.

Doterajší predseda správnej rady Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Dušan Guľáš, ktorý bol niekoľko rokov aj členom predstavenstva FC Spartak Trnava, sa na základne dnešného rozhodnutia vlády stal predsedom správnej rady Fondu na podporu športu. Ten vznikol v decembri minulého roka.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu navrhlo jeho menovanie na základe doterajších aktivít v športovej oblasti. Okrem SOŠV pôsobil Dušan Guľáš, ktorý je z Piešťan, niekoľko rokov aj vo futbalovom klube Spartak Trnava a je konateľom spoločnosti Respect Slovakia, ktorá sponzoruje rôzne športy, ale aj konkrétnych športovcov.

Fond na podporu športu vznikol v decembri 2019 s cieľom zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, ale aj športu pre všetkých a zdravotne znevýhodnených ľudí . Ročný rozpočet má byť 20 mil. eur. Správna rada je najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom.

-red-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972