Connect with us

Novinky

Veslovanie: VK Sĺňava Piešťany zbieral medaily na 34. ročníku regaty O pohár SNP

Published

on

Uplynulý víkend sa v Piešťanoch uskutočnil už 34. ročník medzinárodnej veslárskej regaty O pohár SNP. Prihlásených bolo viac ako 420 lodí zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, ale aj Francúzska. V rámci domácej regaty sa v disciplínach skif a dvojskif rozdávali medaily aj v Majstrovstvách Slovenskej republiky. Domáci klub VK Sĺňava Piešťany v celkovom hodnotení klubov nedal konkurencii šancu, keď sa mu podarilo vyhrať v konkurencii 20 veslárskych klubov. Naším pretekárom sa darilo vo všetkých vekových kategóriách.

Lodenica máj 2016 (27 of 30)

V najmladšej kategórií, mladších žiakov, získal Matej Ďuriš na skife striebornú medailu, rovnako si počínal v dvojskife spolu s oddielovým kolegom Augustínom Petruškom. Do tretice pridali striebornú medailu v tejto kategórií na dvojskife Henrieta Králiková s Natáliou Banásovou. V starších žiakoch sme zaznamenali 2 bronzové umiestnenia, o ktoré sa postaral Timotej Miština. Na skife prišiel do cieľa na 3. mieste, rovnako skončil na dvojskife so Samuelom Banásom.

V dorasteneckej kategórii nám pripadli 3 strieborné medaily, o ktoré sa postarali: Viktória Zruttová na skife, Pavol Taraba s Martinom Spanakisom na dvojskife. Poslednú striebornú medailu v tejto kategórii zaznamenala párová štvorveslica dorastencov v zložení Pavol Taraba, Martin Spanakis, Filip Huba a Matúš Drlička.

SAM_1392

Mužskú kategóriu ovládol domáci Maroš Sloboda, keď zvíťazil vo všetkých disciplínach, v ktorých nastúpil. V mužskom skife skončil za Slobodom na druhom mieste ďalší domáci pretekár Matúš Vančo. Sloboda spolu s pretekárom z VK Šintavy zaznamenal druhé víťazstvo na týchto pretekoch v dvojskife. Spomínaná dvojica doplnená Matúšom Vančom a Matejom Šmídom vyhrala tiež párovú štvorveslicu. Posledné zlato v mužskej kategórii získali na osemveslici Vančo so Šmídom doplnení kolegami z SVK Bratislava.
Vo veteránskej kategórii zvíťazili na dvojskife Erika Jurgová s Adrianou Piknovou, Piknová si na skife pripísala 2. miesto. Bronz zaznamenal na dvojskife Marián Klčo s pretekárom z SVK Bratislava.

SAM_1374

Špeciálnou kategóriou boli rodinné a mixované dvojskify. V kategórii 2xRodina medzi manželskými pármi zvíťazili Erika Jurgová s Braňom Jurgom, druhí skončili Adriana Piknová s Máriom Žampachom. Vičanové získali zlato v kategórii rodič+potomok, Erika Jurgová so synom Viktorom skončili tretí. Medzi súrodencami obsadili tretie miesto Samuel Banás so sestrou Natáliou. V mixe dorastencov vyhrali Pavol Taraba s Viktóriou Zruttovou, Martin Spanakis s Ninou Masarykovou skončili tretí. Posledné medaily pre Piešťancov pridali vo veteránskom mixe Marián Klčo s Erikou Jurgovou (striebro) a Eduard Drlička s Adrianou Piknovou (bronz).

SAM_1351Lodenica máj 2016 (28 of 30)Lodenica máj 2016 (15 of 30)SAM_1292Lodenica máj 2016 (20 of 30)Lodenica máj 2016 (25 of 30)Lodenica máj 2016 (10 of 30)Lodenica máj 2016 (13 of 30)Lodenica máj 2016 (14 of 30)Lodenica máj 2016 (9 of 30)Lodenica máj 2016 (1 of 30)

-Autor článku: Matúš Vančo/Autor foto: VK Sĺňava Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články