Šport

Veslovanie: Piešťanci žačali halovú sezónu v Přerově

By 18. novembra 201319 novembra, 2013No Comments

V sobotu 16. novembra sa konalo v Přerově prvé kolo Českého pohára vo veslovaní na veslárskom trenažéri. Český pohár sa skladá zo štyroch kôl, z ktorých sa môžu pretekári na základe časov kvalifikovať na Majstrovstvá Českej republiky na veslárskych trenažéroch. Na pretekoch nechýbali ani zástupcovia piešťanského veslárskeho klubu VK Sĺňava Piešťany.

[singlepic id=48943 w= h= float=left] Najpočetnejšia bola kategória dorastencov, kde sa predstavilo až 48 pretekárov. Piešťanec Michal Bačkády v nej obsadil slušné 11. miesto. Medzi juniormi obsadili naši veslári miesta tesne za stupňami víťazov, keď medzi dievčatami doveslovala štvrtá Barbora Benková a medzi chlapcami Ondrej Kovačovič. Klaudia Čamborová skončila v ženskej kategórii na 7. mieste.

Najviac sa darilo piešťanským mužom pretekajúcim za ľahké váhy (do 75 kg). Lukáš Babač obsadil v čase 6:25,4 2. miesto o 1,6 sekundy za Alešom Suským z SVK Břeclav. O 0,4 sekundy Lukášom skončil na treťom mieste Piešťanec Richard Vančo, ktorý však vesloval za český klub Slávia Praha. Na piatom mieste dovesloval jeho brat Matúš Vančo, tiež reprezentujúci Sláviu Praha. Na šiestom mieste skončil Matej Šmída (FTVŠ UK Bratislava). Medzi veteránmi sa presadil Pavol Taraba starší, keď v kategórii 50-59 ročných skončil na druhom mieste, pričom  na víťaza stratil 1,1 sekundy.

Najbližšie sa piešťanskí pretekári predstavia doma. Pozrieť sa na ich výkony a povzbudiť ich budete môcť 2. februára, keď sa v športovej hale Gymnázia Pierra de Coubertina uskutoční trenažérová regata o Pohár Sĺňavy.

Autor: mv Foto: Ondrej Kovačovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972