Šport

Veslári zbierali cenné kovy v Maďarsku

By 26. augusta 2013No Comments

Po letnej prestávke sa 17. a 18. augusta zúčastnili piešťanskí veslári 10. medzinárodnej veslárskej regaty v maďarskom meste Mosonmagyaróvár, ktoré sa nachádza neďaleko slovenských hraníc. Súťažilo sa na skifoch a dvojskifoch.

[singlepic id=46422 w=560 h=385 float=center]

Dvojskif Pavol Kuhajda, Milan Lackovič.

Naši nováčikovia M. Ambruš a A. Škulec v žiackom skife získali dve bronzové medaily. Škulec, spoločne s otcom, skončil ešte na 3. mieste v rodinnom mixe na dvojskife. K novým veslárom môžeme zaradiť aj Michala Bacskádyho, ktorý v skife starších žiakov  z 18 konkurentov skončil na výbornom 3. mieste. Rovnako Barbora Benková, ktorá vesluje iba štvrť roka, získala 3. miesto v B finále z desiatky zúčastnených. Za ženy v dvojskife vybojovali bronz K. Čamborová a T. Puterová.
Silné zastúpenie malo aj veteránske veslovanie. Športovci získali 6 zlatých, 3 strieborné a rovnako 3 bronzové medaily. Medzi najúspešnejších patril Branislav Jurga, ktorý získal tri prvenstvá a jedno druhé miesto.
Pretekov v kategórii hendikepovaných športovcov, medzi zrakovo postihnutými, sa prvýkrát zúčastnil aj Milan Lackovič. Milan sa zúčastňoval halových regát na trenažéroch, kde doteraz nenašiel premožiteľa. Z Maďarska si odniesol 1. miesto spôsobom štart cieľ na dvojskife spoločne so svojím navigátorom Pavlom Kuhajdom.

[nggallery id=2463]

Autor: A. Škulecová Foto: Veslovanie Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972