Connect with us

Novinky

Veronika Fidlerová: Reprezentovať Slovensko bol vynikajúci pocit

Published

on

Veronika Fidlerová je 20-ročnou maturantkou Bilingválneho gymnázia vo Vrbovom, ktorá sa aktívne venuje fitness a v máji reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy v Španielsku. Na pódium sa prvýkrát postavila ako juniorka v roku 2016 v Ostrave, kde obsadila piate miesto a už o dva týždne nato získala zlato na Veľkej cene Dubnice. V roku 2017 odštartovala 6. miestom na Majstrovstvách Slovenska v disciplíne bikini fitness žien v Žiari nad Hronom. Počas jedného víkendu dvakrát zvíťazila vo svojej kategórii na Majstrovstvách Slovenska bikini fitness junioriek v Starej Ľubovni a na Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou, kde sa dokonca umiestnila aj na 5. finálovom mieste v kategórii medzi ženami. Poslednou súťažou boli začiatkom mája ME v španielskej Santa Susane, kde však neprišlo umiestnenie.

„Predtým som sa športu nikdy nevenovala a pred telesnou výchovou som sa párkrát skrývala, aby som nemusela cvičiť,“ prezradila na seba Veronika. Dnes si však svoj deň bez cvičenia nedokáže predstaviť. K posilňovaniu ju priviedol priateľ, ktorý ju učil aj správnej technike a zasvätil ju do vhodnej stravy. „Pamätám si na moju prvú skúsenosť s bežiacim pásom, prvé drepy s činkou. Veľmi som sa hanbila, ale to sú tie klasické začiatky,“ spomína Veronika Fidlerová.

Veľká motivácia a chuť zlepšovať sa, prišla s prvými viditeľnými výsledkami. Tréning povýšený nad školou bol už pravidelnou súčasťou všedných dní. Začiatky neboli jednoduché, prišiel čas vzdať sa všetkých zlozvykov a nerestí, a stanoviť si presný cieľ. Veronika meria 164 centimetrov, jej súťažná váha je 51 kilogramov a v čase keď netrénuje naplno „priberá“ o tri kilá. Najradšej trénuje brucho a nohy, no nepohrdne ani tlakmi na ramená.

„Aj keď ma mnohí spočiatku od toho odhovárali, nechápali prečo to robím, ja som počúvala svoje srdce. Najkrajšie chvíle sú na tie pódiu, pretože im predchádzala niekoľkomesačná fyzická aj psychická drina. Ide o to, čo najlepšie ukázať a predviesť svoje kvality, upriamiť všetky oči divákov a samotných rozhodcov na seba. Pred každým vystúpením sa snažím upokojiť, mať čistú myseľ, načerpať energiu a zažiariť,“ opisuje zákutia fitness športovkyňa.

Veronikine plány do budúcna sú jasné. Plánuje pokračovať vo fitness a neustále sa zlepšovať. Teraz ju čaká zaslúžená oddychová sezóna, kde je potreba regenerácie a celkového oddychu tela a mysle. Najbližšie súťaže začínajú na jeseň a hlavným cieľom sú majstrovstvá sveta. Svoju motiváciu hľadá v myšlienkach neustáleho sústredenia sa na cieľ. „Teší ma, keď vidím výsledky na mojom tele. Funguje to tak, že sa pozriem do zrkadla a viem presne, čo mám robiť.“

-Katarína Mareková/Foto: Eastlabs.sk

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články