Connect with us

Novinky

Veľkú cenu Piešťan poznačil dážď aj termín, Hanzalík ale zabodoval

Published

on

Prvý ročník motocyklovej súťaže Veľkej ceny Piešťan napriek profesionálnej organizácii prilákal priebežne len niekoľko stoviek divákov. Dôvodom bolo sčasti počasie, ktoré v nedeľu potrápilo aj niektorých jazdcov, ale i termín, ktorý kolidoval s dvomi ďalšími významnými motocyklovými pretekmi a raz sa už presúval. Preteky nakoniec zo 150 prihlásených jazdcov absolvovalo len okolo stovky a „mokrý“ závod mal za následok aj jeden pád a zranenie. Pre najaktívnejšieho jazdca z Piešťan však podujatie skončilo úspešne – David Hanzalík nazbieral zopár medailí a preteky si užilo aj viacero veteránov, ktorí štartovali kedysi i na Cene Slovenska.

IMG_7289Ako uviedol Tomáš Motyčka z organizačného tímu, napriek problémom sú radi, že sa im podarilo tento prvý ročník zorganizovať, hoci zo 150 pôvodne prihlásených jazdcov prišlo 118 a ani tí nakoniec nenastúpili do závodu všetci: „Asi kvôli vode, je to prírodný povrch, na ktorom sa bežne nejazdí, keď je sucho, ešte sa dá, ale ak zaprší, tak sa šmýka.“ Jedného z jazdcov dokonca po nebezpečnom páde musela odviezť sanitka. Problémom bol aj termín, ktorý sa musel posúvať a nakoniec kolidoval s dvomi významnými motoristickými podujatiami – v Brne a vo Fínsku.

 

IMG_7342Organizátori nakoniec niektoré súťažné triedy spojili, čo zatraktívnilo závod pre divákov a preteky triedy nad 600 ccm dali bodku za piatym podnikom šesťdielneho seriálu Medzinárodných Majstrovstiev a Přeboru Českej republiky – Tourist Trophy.

IMG_7355IMG_7360IMG_7299„Za zrušený majstrák v Kyjove, napriek časovej tiesni, sa partiám nadšencov piešťanského a kopčianskeho moto klubu, podarilo po 20-tich rokoch vrátiť do Piešťan motocyklové preteky. Jazdeckú i divácku účasť trošku poznačila nepriazeň počasia i kolízia termínov viacerých podujatí, ale napriek tomu považujeme preteky za vydarené. Videli sme pekné majstrovské preteky i mnoho súbojov na trati. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave či samotných pretekoch podieľali, ďakujeme jazdcom i divákom,“ zhodnotil T. Motyčka preteky na záver.

Výsledky:

vysledky 125 SP-page-001vysledky Klasik-page-001vysledky 400+Supermono-page-001vysledky do 600-page-001

vysledky nad 600-page-001Výsledky pretekov triedy 250SP+125GP+250GP prinesieme neskôr, kvôli poruche na stránke www.sporttiming.sk.

-ad-, Zdroj: ww.sporttiming.sk foto článok: A. Drahovská, fotogaléria: E. Budke

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články