Prvý ročník motocyklovej súťaže Veľkej ceny Piešťan napriek profesionálnej organizácii prilákal priebežne len niekoľko stoviek divákov. Dôvodom bolo sčasti počasie, ktoré v nedeľu potrápilo aj niektorých jazdcov, ale i termín, ktorý kolidoval s dvomi ďalšími významnými motocyklovými pretekmi a raz sa už presúval. Preteky nakoniec zo 150 prihlásených jazdcov absolvovalo len okolo stovky a „mokrý“ závod mal za následok aj jeden pád a zranenie. Pre najaktívnejšieho jazdca z Piešťan však podujatie skončilo úspešne – David Hanzalík nazbieral zopár medailí a preteky si užilo aj viacero veteránov, ktorí štartovali kedysi i na Cene Slovenska.

IMG_7289Ako uviedol Tomáš Motyčka z organizačného tímu, napriek problémom sú radi, že sa im podarilo tento prvý ročník zorganizovať, hoci zo 150 pôvodne prihlásených jazdcov prišlo 118 a ani tí nakoniec nenastúpili do závodu všetci: „Asi kvôli vode, je to prírodný povrch, na ktorom sa bežne nejazdí, keď je sucho, ešte sa dá, ale ak zaprší, tak sa šmýka.“ Jedného z jazdcov dokonca po nebezpečnom páde musela odviezť sanitka. Problémom bol aj termín, ktorý sa musel posúvať a nakoniec kolidoval s dvomi významnými motoristickými podujatiami – v Brne a vo Fínsku.

 

IMG_7342Organizátori nakoniec niektoré súťažné triedy spojili, čo zatraktívnilo závod pre divákov a preteky triedy nad 600 ccm dali bodku za piatym podnikom šesťdielneho seriálu Medzinárodných Majstrovstiev a Přeboru Českej republiky – Tourist Trophy.

IMG_7355IMG_7360IMG_7299„Za zrušený majstrák v Kyjove, napriek časovej tiesni, sa partiám nadšencov piešťanského a kopčianskeho moto klubu, podarilo po 20-tich rokoch vrátiť do Piešťan motocyklové preteky. Jazdeckú i divácku účasť trošku poznačila nepriazeň počasia i kolízia termínov viacerých podujatí, ale napriek tomu považujeme preteky za vydarené. Videli sme pekné majstrovské preteky i mnoho súbojov na trati. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave či samotných pretekoch podieľali, ďakujeme jazdcom i divákom,“ zhodnotil T. Motyčka preteky na záver.

Výsledky:

vysledky 125 SP-page-001vysledky Klasik-page-001vysledky 400+Supermono-page-001vysledky do 600-page-001

vysledky nad 600-page-001Výsledky pretekov triedy 250SP+125GP+250GP prinesieme neskôr, kvôli poruche na stránke www.sporttiming.sk.

-ad-, Zdroj: ww.sporttiming.sk foto článok: A. Drahovská, fotogaléria: E. Budke

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972