Connect with us

Novinky

Veľká cena Slovenska vznášadiel úspešná vďaka zanietenosti členov klubu

Published

on

Počas druhého augustového týždňa zorganizoval Klub vodného motorizmu a vodných športov už dvanásty ročník Veľkej ceny Slovenska vznášadiel, ktoré bolo tretím kolom štvordielneho seriálu Majstrovstiev Európy, konajúce sa v anglickom Allertone, francúzskom Grez-Neuville a finálovom kole v nemeckom Saalburgu. Súťaže v Piešťanoch sa zúčastnili jazdci z Nemecka, Francúzska, Švédska, Veľkej Británie, ale aj Rakúska, Poľska Česka a samozrejme domáceho Slovenska.

Súťažilo sa v šiestich kategóriách. Domáci Klub vodného motorizmu a vodných športov zastupovalo šesť súťažiacich v troch kategóriách – FN Ingrid Schwarzová, Marián Monček, Andrej Kováč a Vendelín Kapičiak, F50 Ivan Štefánik a Jaroslav Baláž ml. v dvoch kategóriách F50 a FS . Nováčikovskú triedu FN vyhral Francúz Ilya Dupont pred domácim Mariánom Mončekom a Andrejom Kováčom. Juniorskú kategóriu vyhral Rickard Ivanoff zo Švédska pred Julliette Ragotovou z Francúzska. Kategóriu F50 ovládli Francúzi – prvé miesto Christian Godicheau, druhé Team Grez a tretie Team Richard. Ivan Štefánik a Jaroslav Baláž mali v prvej a druhej rozjazde poruchu motora.

Jaroslav Baláž po oprave štartoval až v nedeľu a podarilo sa mu v tretej rozjazde prepracovať z poslednej pozície na štarte na druhú, čo však nestačilo na celkové medailové umiestnenie. V kategórií FS zvíťazil Talian Sacha Rouchier pred Jaroslavom Balážom a Mariom Kohlom z Nemecka. Jaroslav Baláž síce jazdil stabilne na prvom mieste pred Talianom Rouchierom, poslednú rozjazdu však pre poruchu motora nedokončil. V kategórií F2 zviťazil Magnus Ivanoff zo Švédska pred Antony Lallierom z Francúzska a Michaleom Metznerom z Nemecka. Najsilnejšiu kategóriu ovládol Michael Metzner pred Francúzmi Denisom Ragotom a Benoitom Deronetom. Posledný „Open pretek“ všetkých kategórií bol odštartovaný systémom „Le Mans“ a Veľkú cenu Slovenska si domov odniesol Michael Metzner z Nemecka.Počas podujatia bolo možné vidieť aj divácky atraktívne jazdy rýchlostných motorových člnov „Classic boat“ jazdcov z Nemecka, Čiech, ale aj slovenskú legendu vodného motorizmu Ladislava Herbanského. Na rýchlostné súťaže týchto kategórií si mohli diváci zaspomínať zo 70 a 80 tych rokov z piešťanskej Sĺňavy a podujatí o Modrú stuhu Piešťan. Veľký divácky záujem zaznamenali tiež ukážky jazdy Majstra Sveta Róberta Hencza zo Štúrova na rýchlostnom motorovom člne kategórie F500.

Zaujímavý sprievodný program ďalej pokračoval predstavením vodných lyžiarov z piešťanského Klubu vodného lyžovania, ale aj „lietanie“ nad vodou Aquafly, čo si aj mnohí diváci vyskúšali. Vidieť bolo možné aj predvedenie činnosti Hasičského a záchranného zboru z Piešťan. Detských fanúšikov a ich rodičov potešila relax zóna s animátormi a rôznymi aktivitami a skákacím hradom. Nemenej dôležitým počas podujatia bola podpora a vytvorenie priestoru s cieľom zvýšenia informovanosti o činnosti organizácií Platformy rodín s deťmi so zdravotným znevýhodnením a Centier včasnej intervencie, kde sa návštevníci dozvedeli o cieľoch a poslaní týchto organizácií.

Veľká vďaka patrí partnerom a podporovateľom, čo umožnilo Klubu vodného motorizmu a vodných športov zorganizovať podujatie s hodnotným a nevšedným programom bez výberu vstupného.

-Autor: Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany/Foto: Tomáš Hudcovič a Viktor Vrábel-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články