Počas nasledujúcich dvoch víkendov bude Váh v Piešťnaoch patriť rýchlostným kanoistom. Od piatku 24. do nedele 26. mája sa uskutoční 33. ročník Medzinárodnej juniorskej regaty, na ktorej sa predstavia pretekári z Európy i vzdialenejších krajín. Toto vysoko hodnotené podujatie sa v Piešťanoch uskutoční naposledy. Od budúceho roka sa sťahuje do novovybudovaného areálu rýchlostnej kanoistiky Zemník v Bratislave. Prvý júnový víkend sa uskutoční 59. ročník Pohára SNP.

Medzinárodná juniorská regata bude hostiť výpravy zo 14 krajín najmä z Európy, výnimkou však nebudú ani vzdialenejšie krajiny ako napríklad Hongkong. Podujatie je určené top pretekárom od 14 do 23 rokov, ktorí majú jedinečnú šancu zmerať si sily v silnej konkurencii na začiatku pretekárskej sezóny. Usporiadatelia predpokladajú účasť okolo 250 pretekárov. Početné zastúpenie budú mať aj mládežnícki reprezentanti Slovenska.

V piatok sa môžete tešiť na kráľovskú disciplínu na 1000 m. V sobotu zase na preteky na 500 m trati. V nedeľu preteky vyvrcholia na najrýchlejšej a divácky najatraktívnejšej trati na 200 m. Finálové jazdy vždy začínajú v popoludňajších hodinách. Podujatie je organizované Slovenkou kanoistikou, sekciou hladkých vôd, pričom technické zabezpečenie poskytuje domáci klub Kajak-Kanoe Piešťany, o. z..

V prípade, že vás zaujímajú vodné športy, určite nevynechajte toto podujatie, ktoré je výnimočné tým, že sa na budúci rok sťahuje na iné miesto. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke: http://regatta.canoe.sk/.

Prvý júnový víkend Pohár SNP

Druhým podujatím bude 59. ročník Pohára SNP, ktoré sa uskutoční hneď v nasledujúci víkend, teda v dňoch 1. – 2. júna 2019. Preteky sú zaradené do prestížneho Slovenského pohára rýchlostnej kanoistiky – celoročnej bodovacej súťaže.

Usporiadatelia predpokladajú účasť všetkých slovenských klubov a približne 350 pretekárov. Súťaž je určená predovšetkým kategóriám do 18 rokov, ale už tradične sa jej zúčastnia aj seniori a veteráni, pre ktorých súťaž predstavuje skvelú možnosť porovnať sa so svojou slovenskou konkurenciou.

V sobotu sa uskutočnia preteky na 1000 m a v nedeľu na 500 m. Hlavný program je doplnený o závody mladších pretekárov (do 12 rokov), vždy s hromadným štartom na 2000 m (sobota, nedeľa), 1000 m (nedeľa). Najmladšie deti do 9 rokov si zapretekajú na trati 200 m (krpec cup) v oba dni taktiež s hromadným štartom.

Obe podujatia sa uskutočnia na rieke Váh v blízkosti areálu Lodenice Piešťany.

Klub Kajak-Kanoe Piešťany, o.z. ďakuje sponzorom a podporovateľom, bez ktorých by preteky nebolo možné opakovane usporadúvať na najvyššej možnej úrovni. Preteky finančne podporili Trnavský samosprávny kraj a OOCR Rezort Piešťany. Vecné dary a dlhodobú podporu klubu poskytli Jantex s.r.o., Nadácia X-BIONIC SPEHERE, Nadácia Jána Korca, TZBtech s.r.o., VEMICA, s.r.o., Rink.sk s.r.o., Slovenský vodohospodársky podnik š.p., AONE NUTRITION spol. s r. o., a DRUMET, s.r.o..

-red- Zdroj: TS Kajak-Kanoe Piešťany, o.z.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972