Connect with us

Novinky

V tíme Čajok končí Asia Boyd, na jej miesto prichádza Češka Kateřina Zohnová

Published

on

V kádri Piešťanských Čajok sa počas utorka 3.októbra udiala jedna hráčska zmena. Vedenie klubu z kúpeľného mesta sa rozlúčilo s Američankou Asiou Boyd a namiesto nej prichádza skúsená česká hráčka Kateřina Zohnová.

Hneď v úvode súťažnej sezóny sa vedenie piešťanského klubu odhodlalo k ráznemu kroku a dohodlo sa na ukončení spolupráce s americkou legionárkou Asiou Boyd, ktorá v tíme Čajok k dnešnému dňu skončila. „S Asiou sme sa rozhodli predčasne ukončiť zmluvu, nakoľko nenaplnila naše očakávania, ktoré sme do nej vkladali,“ vyjadrila sa generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Voľné miesto však nezostalo dlho neobsadené a do tímu z kúpeľného mesta sa rýchlo podarilo zohnať aj náhradu. Novou posilou Čajok sa stala skúsená česká basketbalistka Kateřina Zohnová. „Vďaka dobrým vzťahom a kontaktom, sme mali informácie o Katke Zohnovej, ktorá práve nemala pôsobisko. Po odsúhlasení vedenia klubu s trénerom sme sa rozhodli túto skúsenú hráčku angažovať. Som veľmi rada, že sa nám podarilo rýchlo dohodnúť a že je trénerom už k dispozícii. Veríme, že pomôže družstvu svojimi skúsenosťami a bude platnou hráčkou Piešťanských Čajok,“ povedala na margo novej posily Bronislava Borovičková.

32-ročná, 180 centimetrov vysoká niekdajšia reprezentantka, ktorá sa s českou reprezentáciou predstavila aj na olympijských hrách v Londýne 2012 sa už dnes pripojila k tímu Čajok a v drese s číslom 25 sa predstaví už na nadchádzajúcom turnaji Východoeurópskej ligy EEWBL v Diplomat aréne.

Rodáčka z Kraslic, môže nastupovať na pozícii krídla alebo rozohrávačky. Jej posledným pôsobiskom bol v minulej sezóne tím poľskej najvyššej súťaže Artego Bydgoszcz. V Poľsku napríklad pôsobila aj v euroligovom tíme Wisla Krakow, a má za sebou aj angažmány v prvoligových tímoch z Francúzska, Talianska, Izraelu, či Grécka. V českej najvyššej súťaži patrila k dlho k oporám tímu z Trutnova.

Vizitka:

Meno a priezvisko: Kateřina Zohnová
Dátum a miesto narodenia: 7.11.1984, Kraslice, Česká republika
Národnosť: Česká
Pozícia: krídlo/rozohrávačka
Číslo dresu: 25
2016-2017: Artego Bydgoszcz (Poľ), 2015-2016: TS Wisla Krakow (Poľ.), 2014-2015: Union Saint-Amand Porte du Hainaut (Fra.), 2013-2014: Cavigal Nice Basket 06 (Fra.), 2012-2013: Liomatic Umbertide (Tal.), 2009-2010: Wisla Can-Pack Krakow (Poľ.), 2008-2009: AZS PWSZ Gorzow 2 (Poľ.), 2007-2008: Kara Trutnov (ČR), 2006-2007 Kara Trutnov (ČR), 2005-2006: BK Loko Trutnov (ČR), 2004-2005: BK Lokomotiva Karlovy Vary (ČR).

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články