Connect with us

Reklama

V rámci Red Bull Winch Sessions si wakeskateri vyskúšali Čechy i Slovensko

Published

on

Red Bull Winch Sessions je projekt v rámci ktorého svetové wakeskatové hviezdy týždeň brázdili české a slovenské rieky, nádrže, jazerá, lomy, či iné jazditeľné i nejazditeľné miesta. Zuzana Vráblová, Ollie Moore, Andrew Pastura a Ben Horan začali v Prahe, prešli cez Hradec, Zubří, Bratislavu i Prievidzu a svoj výlet zakončili na festivale Grape v Piešťanoch. Celú akciu zaznamenávali profesionálny fotograf Jan Kasl a Fullface Production.

Wakeskating je šport, ktorí preniesol skateboarding z ulíc mesta na vodu. Zuzana Vráblová z Piešťan, ktorá sa tomuto športu aktívne venuje a je svetovou majsterkou v IWWF a aj v WWA mala na svedomí aj zorganizovanie Winch session. Akcia je vlastne wakeskatingové jazdenie po netradičných miestach.

red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (4)

red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (1)

Ollie Moore pochádzajúci z Anglicka bol najmladším jazdcom celej skupiny. Vybraný bol ako zástupca európskej scény a i keď zo všetkých jazdí najkratšiu dobu, rozhodne to na vode nie je poznať. Ďalší zo skupiny, Ben Horan má 27 a celý svet ho pozná ako priekopníka winchovania. Je milovníkom skateboardu a skúsenosti zo skate prenáša na vodu. Je schopný urobiť nespočetne veľa flipových trikov, varial trikov a zároveň je veľkým bavičom. Andrew Pastura je tichý a skromný človek, ale zároveň je najlepším wakeskaterom sveta už od roku 2013. Svoje triky má perfektne technicky zvládnuté. Každý trik až puntičkársky zdokonaľuje a s prehľadom rieši aj technické zabezpečenie.

red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (2)winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (1)

Skupina začala v Prahe, kde naložili výbavu a v karavanoch vyrazili na cestu. Prvým spotom bola jaskyňa Průrva Ploučnice, nazývaná tiež Pekelný jícen. Jazdci priestor mierne prispôsobili a hneď si začali užívať prvé náročné triky na vode. Druhou zastávkou bola Malá Skála, kde ich navijak vďaka kladke povozil v 90 stupňovom uhle. Poobede sa celá karavana presunula do Šimkových sadov v Hradci, odkiaľ putovali do Zubří na miestne splavy.

red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (3)red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (6)

Po odpočinku na Wakelake skupina putovala na kaskády v bratislavskom Čunove. Jazdci sú rovnako fanatickí do skateboardingu ako do wakeskate, a tak celú cestu prekladali jazdením v lokálnych skateparkoch. Na azúrovo- zelenej hladine Šútova si Zuzka Vráblová vyskúšala jazdenie za skútrom a tiež vodné lyže či trick ski. Natiahnuté svaly jej nedovolili pokračovať na Hrabovskej priehrade pri Ružomberku, ale o to viac si užila záver výletu na piešťanskom festivale Grape.

red-bull-winch-sessions-unikátny-wakeskate-projekt (5)

Kompletné informácie ako aj zdrojový článok nájdete na stranke redbull.com.

-lt-/zdroj: redbull.com/foto: Jan Kasl/video: Fullface Production

Názory

ŽiWell pozýva na degustačné menu z Libanonu

Published

on

By

Séria obľúbených degustačných večerov pokračuje. Na štvrtkový (18. marca) večer sú prepravené špeciality libanonskej kuchyne:

1, Muhammara – dip z červenej papriky a orechov s pita chlebom (orechy, lepok)

2, Libanonské mäsové guličky v paradajkovej omáčke so škoricou

3, Mujadara – šošovicová ryža s karamelizovanou cibuľou

4, Sladké, sezamové tahini cookies s mandľovou múkou a medom (sezam, orechy)

Jedlo si môžete zobrať so sebou z Piešťanského pivovaru alebo vám ho dovezú domov. Celé menu má cca 600 g a vystačí pre 1 veľmi hladného alebo 2 mierne hladných gurmánov. Cena kompletného menu je 9,90 €.

Objednávajte do štvrtku 15:00 h. Rozvoz od 17:30 do 19:30 h. Využite akciu a zľavu viac ako 30%. Objednajte si set 6 x 0,44 l plechovka Staročeský ležiak ŽiWELL. Bežná cena 14,40 € zľavnená cena teraz 9,90 €. Recenziu na toto výborné pivo nájdete tu.


REZERVÁCIA:

Urobte si rezerváciu a pomôžte nám naplánovať, koľko porcií uvariť, zároveň si svoju porciu pozichrujete.

Do správy SMS cez FB alebo whatsapp 0949 409 900, 0948 191 750, napíšte:

MENO:

ČAS:

POČET PORCIÍ:

ADRESU ak chcete menu doviezť domov:

TELEFÓN:

CHCEM set 6x plechovka piva ŽiWELL za 9,9 € ÁNO/ NIE


PR / Photo by Christelle Hayek on Unsplash

Continue Reading

Novinky

Dukátové buchtičky aj ďalšie pochúťky si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu.

Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma.

Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900.

PR

Continue Reading

PR Články

Trhaný burger, divinové ragú aj ďalšie špeciality si môžete objednať cez e-shop

Published

on

By

Piešťanský pivovar ŽiWell spustil e-shop, ktorý umožňuje expresné objednávky z celotýždňového menu. Jedlo si môžete objednať na rozvoz alebo osobný odber (Rekreačná 3). Piešťanský pivovar ŽiWell pripravil pestrý výber, na svoje si prídu aj vegetariáni. Rozvoz po Piešťanoch, Banke a Moravanoch nad Váhom je zdarma. Rozvoz do 15 km stojí 1,5 eur a pri objednávke nad 20 eur je tiež zdarma. Celú ponuku nájdete na https://jedlo.ziwell.sk. Objednávať môžete aj cez WhatsApp 0949 409 900. PR

Continue Reading

Reklama

Populárne články