Novinkou na tohtoročnom BikeFeste budú preteky v Dual Pumptracku. Je to jedno z lákadiel, ktoré môžu tento rok prilákať do bike parku v Kálnici rekordný počet návštevníkov a súťažiacich.

bike

BikeFest 2014 sa uskutoční od 30. mája do 1. júna v Dema bikeparku Kálnica. Na testovanie je pripravených približne tristo bicyklov. V nedeľu o 11.00 hod. sa bude konať obľúbený Kellys BikeFest Maratón. Pripravené budú 3 maratónske trate – 8 km, 30 km, 49 km.

Pumptrackové preteky sú už tradične prvým súťažným podujatím BikeFestu. Tento rok však organizátori pripravili aj ďalšiu lahôdku – Dual Pumptrack.

Dvaja pretekári sa postavia na štart stredoeurópskeho unikátu – pumptracku s dvoma identickými, bok po boku vedúcimi stopami plnými vĺn. Či ich jazdci najrýchlejšie prekopírujú, pozatláčajú alebo poskáču, je na nich. Aby sa organizátori uistili, že na tejto trati nikto nebude používať pedále, zoberú mu na štarte reťaz.

Okrem toho čaká na návštevníkov mnoho špecializovaných disciplín, v ktorých môžu preukázať svoje schopnosti i vytrvalosť.

Viac info na bikefest.sk.

[youtube]http://youtu.be/BNBQmPjytBA[/youtube]

(inf)

REKLAMA

FDS2014_banner700x600_def1

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972