Connect with us

Novinky

Trnavský kraj ocení viacerých športovcov z Piešťan

Published

on

Trnavský samosprávny kraj ocení v pondelok 14. decembra najlepších športovcov za rok 2015. Medzi víťazmi v rôznych vekových kategóriách je viacero zástupcov mesta Piešťany a okolitých obcí. Športovcom roka sa stal Erik Varga, ktorý je členom Športového klubu polície Trnava a majstrom sveta v streleckej disciplíne trap. Kolektívom dospelých sa za uplynulý rok stali Piešťanské Čajky.

11917487_955458464477392_3159034338029741936_n

Na popredných priečkach sa v žiackych a mládežníckych kategóriách umiestnili futbalistka Andrea Bogorová (Vrbové), lyžiar Adam Masár, basketbalistka Laura Horvátová, plavci Lenka Paulíková, Richard Horyl a Matúš Janík, či kajakárky i kanoistky Lucia Valová a Martina Havrilová. Do TOP 9 medzi dospelými sa dostali až štyria Piešťanci, konkrétne kajakár Matej Michálek, reprezentant v breakdance Boris Turčan, plavkyňa Veronika Kolníková a veslár Lukáš Babač. Pamätnú medailu predsedu Trnavského samosprávneho kraja si odnesie cyklista Vladislav Janovjak a Cena predsedu Trnavského samosprávneho kraja udelí župan viacbojárovi Branislavovi Puvákovi z Vrbového. Ako najlepší v kategórii Kolektív dospelých boli vyhlásené Piešťanské Čajky.

10464156_654357464649380_9169683776393786671_n[1]

Ocenenie Najlepší športovci Trnavského kraja 2015 z mesta a okresu Piešťany podľa kategórií:

Základné školy – jednotlivci

Andrea Bogorová – ZŠ Školská, Vrbové
výnimočný futbalový talent, získala s družstvom titul školských majstrovstiev Jednota Futbal cup v malom futbale, v ktorom bola vyhlásená aj za najlepšiu strelkyňu turnaja

Základné školy – kolektív

ZŠ Školská Vrbové
1.miesto na M SR v malom futbale JEDNOTA FUTBAL cup / Dievčatá ZŠ

Stredné školy – jednotlivci

Laura Horvátová – Gymnázium Pierra de Coubertina Piešťany
reprezentantka školy vo viacerých športových aktivitách, v základnej zostave hráčka piešťanských Čajok, ktoré získali strieborné medaily v extralige žien, v basketbale stredoškolákov na MS SR získala so svojím družstvom školy striebro. Vo vyhodnotení športovcov školy za rok 2014/2015 jej patrí 3. miesto v kategórii stredných škôl.

Skupina plavcov starších žiakov na MSR Šturovo

TOP 10 – žiaci bez určenia poradia

Adam Masár – lyžovanie na tráve, celkový víťaz svetového pohára, člen LK Remas Piešťany

Lucia Valová – ŠK Kajak Moravany nad Váhom, viacnásobná majsterka Slovenska v kajaku a kanoe

Martina Havrilová – ŠK Kajak Moravany nad Váhom, viacnásobná majsterka Slovenska v kajaku a kanoe

Richard Horyl – Športový plavecký klub Piešťany, viacnásobný majster Slovenska v plávaní

Lenka Paulíková – slovenská reprezentantka v plávaní, majsterka Slovenska, účastníčka majstrovstiev Európy v diaľkovom plávaní, členka Plaveckého klubu Kúpele Piešťany

Matúš Janík – slovenský reprezentant v plávaní, majster Slovenska, člen Plaveckého klubu Kúpele Piešťany

22392_1013204692026164_2080595363302693470_n[1]

TOP 9 – dospelí bez určenia poradia

Veronika Kolníková – slovenská reprezentantka v plávaní, viacnásobná majsterka Slovenska a úspešná účastníčka viacerých medzinárodných pretekov

Lukáš Babač – slovenský reprezentant vo veslovaní, strieborný medailista z ME a víťaz Svetového pohára, člen veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany

Boris Turčan – slovenský reprezentant v breakdance, majster Slovenska, majster Európy a sveta, člen klubu Heroes klubu Piešťany

Matej Michálek – slovenský reprezentant v kajaku a kanoe, účastník majstrovstiev Európy, majstrovstiev sveta, európskych olympijských hier a svetového pohára

janovjak

Pamätná medaila predsedu TTSK

Vladislav Janovjak – cyklistika, 3. miesto paralympijské hry Londýn 2012 a viacnásobný medailista z Majstrovstiev sveta

puvak2Cena predsedu TTSK

Branislav Puvák – majster Európy a sveta vo viacboji /atletika/ veteránov, bol vyhlásený za veterána roka zväzom ľahkej atletiky.

Kolektív dospelých – BK Piešťanské Čajky vicemajsterky Slovenska a 3. miesto na v európskej ženskej lige.

-lt/Foto: archív-

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články