Connect with us

Novinky

Triatlon: Na MS v rakúskom Zeltwegu reprezentovali Slovensko aj Piešťanci

Published

on

Majstrovstvá sveta juniorov v zimnom triatlone odštartovali v rakúskom Zeltwegu v sobotu po deviatej hodine. Slovensko malo v tejto kategórii troch zástupcov. Luciu Michaličkovú zo Žiliny a súrodencov Lýdiu a Tadeáša Drahovských z Piešťan. Piešťanci skončili v drsnej konkurencii na výbornom štvrtom a šiestom mieste.

DSCF4191Všetci traja Piešťanci sa s celou reprezentáciou pripravovali v Zeltwegu už od štvrtka, testovali trate, pripravovali bicykle a bežky a vylaďovali formu na sobotu.

Ako prvá kategória bola odštartovaná kategória juniorov. Tadeáš Drahovský sa hneď po štarte držal v druhej skupinke, ktorá prenasledovala prvých dvoch pretekárov. Po 3,6 km  behu vchádzali do depa prakticky spolu s ním asi piati pretekári. Na cyklistiku po zamrznutom trávnatom teréne sa síce dostal ako posledný zo skupiny, ale už po pár metroch bol v čele a prvé kilometre cyklistiky teda odjazdil na čele skupinky, teda na treťom mieste v priebežnom hodnotení. V polovici cyklistiky ho zozadu dobehol taliansky pretekár, ktorému už Tadeáš nestačil, takže na záverečnú disciplínu, beh na lyžiach, vybiehal z nádejného štvrtého miesta. Technickou chybou, ktorú spôsobil niektorý z organizátorov, však Tadeáš zobral zo svojho miesta v depe cudzie lyže a všimol si to až po pár metroch, takže sa musel vrátiť a stratil cenné sekundy. Napokon do cieľa dobehol na krásnom piatom mieste. Avšak po diskvalifikácii rakúskeho pretekára bol nakoniec klasifikovaný ako štvrtý.

Päť minút po chlapcoch vybehli na trať juniorky. Lucia Michaličková aj Lýdia Drahovská dali hneď o sebe vedieť, keďže sa držali v čelnej 4-člennej skupinke a do depa vbiehali na druhom a treťom mieste. Lucia zúročila svoju cyklistickú prípravu a po bicykli vybiehala na bežky na treťom mieste a tesne pred cieľom finišovala spolu s druhou Ruskou, na ktorú tesne nestačila. Bola z toho teda napokon bronzová medaila pre Slovensko. Lýdia po páde na bicykli mierne strácala a na bežky vybiehala na piatom mieste. Na bežkárskej trati ju zdolala ešte jedne pretekárka, takže napokon z toho bolo šieste miesto.

Depo pred štartomBilancia juniorských majstrovstiev sveta teda je jedna bronzová medaila a jedno štvrté a jedno šieste miesto, a to aj zásluhou piešťanských pretekárov v triatlone.

Verím, že skúsenosti, ktoré získali na prvom takomto veľkom šampionáte im pomôžu aj v budúcnosti a výsledky budú ešte lepšie.
Štart juniorov Tadeáš 40Štart junioriek Lýdia 44

Tadeáš výjazd na cyklistiku

Lýdia výjazd na cyklistikuLýdia do druhého kola cykloTadeáš výbeh na bežkyLýdia výbeh na bežkyTadeáš cieľLýdia cieľ

Text a foto: Jozef Drahovský (ŠBR Piešťany)

Doplnené o výsledok z nedele 14.2.2016:

Štafeta v zložení Lýdia Drahovská, Tadeáš Drahovský, Lucia Michaličková a Tomáš Jurkovič obsadili na Majstrovstvách sveta zmiešaných štafiet tretiu priečku, za zlatými Rusmi a striebornými Rakúšanmi. Takže piešťanci priviezli aj bronzové medaile zo štafiet.

bronzová štafeta SVK

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články