Connect with us

Novinky

Tréner M. Pospíšil: „S Eurocupom sa lúčime dôstojne“

Published

on

Piešťanské Čajky nepostúpili do vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA a po štvrtkovej prehre s rumunským ACS Sepsi SIC 57:64 sa pre nich účinkovanie v druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži končí. Piešťanské basketbalistky mali v D-skupine bilanciu dve výhry a štyri prehry a obsadili štvrtú priečku.

Piešťanky cestovali do rumunského mesta Sfantu Gheorghe s cieľom zvíťaziť a zaistiť si tak postup do vyraďovacej fázy Eurocupu. Vedeli, že ich s ACS Sepsi nečaká nič jednoduché. Hoci v prvom polčase Čajky nehrali podľa svojich predstáv, po zmene strán zabrali, v tretej štvrtine ukrojili z manka 5 bodov, v záverečnej časti sa dokonca vďaka dvom trojkám po sebe dostali do vedenia. Šesť minút pred koncom si vypracovali aj päťbodový náskok. Potom sa však domáce prebrali a dokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Vzhľadom na to, že sme ešte päť minút pred koncom viedli 49:44, prežívame značné sklamanie. Zápas zlomila za spomenutého stavu predovšetkým skúsená Marshallová, dala za sebou päť bodov. Uškodilo nám, že sme zaspali prvý polčas. Dievčatá stálo veľa síl doťahovanie, ktoré však zmenilo skóre v náš prospech. Tie sily v závere napokon chýbali, nezvládli sme v ňom kľúčové momenty. Súčasne som však hrdý na hráčky, na ihrisku pracovali tvrdo. So súťažou sa lúčime dôstojne, hráčky získali skúsenosti, ktoré môžeme využiť v ďalšej fáze tejto sezóny,“ povedal po stretnutí pre Denník Šport tréner Čajok Martin Pospíšil.  

Po prehratom stretnutí v Rumunsku, ktoré znamenalo koniec postupových nádejí bolo na hráčkach z kúpeľného mesta vidieť značné sklamanie. Napriek vypadnutiu, ale končia v Eurocupe so vztýčenými hlavami, pretože na ihrisku bojovali jedna za druhú. „V prvom rade musím pogratulovať Sepsi k víťazstvu a k postupu do ďalšej časti. Mali sme veľmi zlý začiatok stretnutia, ale v druhom dejstve sme sa opäť vrátili do zápasu našou bojovnou hrou. Bohužiaľ sme v samom závere spravili v rozhodujúcich momentoch niekoľko chýb, čo skúsený tím z Rumunska využil. Prehra nás veľmi mrzí, no musíme to hodiť za hlavu, pretože nás čakajú ešte ďalšie ciele v sezóne. Či už v domácich súťažiach, alebo východoeurópskej lige EEWBL. Musíme tvrdo pracovať a zo zápasov Európskeho pohára si odnášame veľa skúseností,“ uviedla Terézia Páleníková, ktorá proti ACS Sepsi nazbierala 16 bodov.

S veľkým rešpektom hovoril o Piešťanských Čajkách na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner ACS Sepsi Zoran Mikes. „Musím zložiť veľkú poklonu pred tímom z Piešťan. Tréneri vždy veľmi dobre pripravia svoje družstvo a nie je vôbec jednoduché analyzovať a skautovať hru Čajok. Majú veľmi dobrý tím, ktorý toho ešte môže veľa dosiahnuť. Rovnako musím povedať, že toto víťazstvo a postup patrí našim fanúšikom, ktorí tu vo všetkých zápasoch Eurocupu vytvorili úžasnú atmosféru a boli našim šiestym hráčom,“ uviedol tréner domáceho celku. Ten zároveň aj vyzdvihol výbornú búrlivú atmosféru, o ktorú sa postaralo takmer 2500 fanúšikov.

Piešťanské Čajky po návrate z Rumunska pokračujú v nabitom zápasovom programe. Počas aktuálneho víkendu ich čakajú dve vonkajšie extraligové stretnutia. V sobotu sa predstavili na palubovke Banskej Bystrice a dnes nastúpia o 16:00 v Poprade. V stredu v Diplomat aréne privítajú v mikulášskom dueli Nitru (zápas preložený zo 17. januára) a počas nasledujúceho víkendu ich čaká turnaj v tureckom Samsune, kde si zmerajú sily s domácim celkom a ruským Dynamom Moskva.

Najbližší program Piešťanských Čajok:

03.12. o 16:00 – BAM Poprad – Piešťanské Čajky – extraliga

06.12. o 18:00 – Piešťanské Čajky – BKM Junior UKF Nitra – extraliga

09.12. o 16:00 – Dynamo Moskva – Piešťanské Čajky – EEWBL (Samsun, Tur.)

10.12. o 14:00 – Samsun Canik – Piešťanské Čajky – EEWBL (Samsun, Tur.)

TS Piešťanské Čajky

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články