Connect with us

Novinky

Trebatice zažijú 9. ročník Memoriálu Petra Minárecha

Published

on

Obec Trebatice a Obecný futbalový klub Trebatice pripravujú na 30. júla už deviaty ročník bežeckého podujatia Memoriál Petra Minárecha. Bežci sa vydajú na 10 kilometrov dlhú trať o 10.30 hodine a budú si môcť zapísať body do Trnavskej župnej ligy. Sily si zmerajú muži o absolútne poradie bez rozdielu veku a v ďalších štyroch vekových kategóriách (40-49, 50-59, 60-69, nad 70 rokov). Súťažiť budú aj škôlkari, žiaci, juniori, juniorky i ženy, ktoré budú pretekať o absolútne poradie bez rozdielu veku a v dvoch vekových kategóriách od 35 do 49 rokov a nad 50 rokov. Súťažiť sa bude o lákavé finančné prémie, pričom víťazi si môžu odniesť až 50 eur, osobitnú prémiu 50 eur udelí starosta obce Juraj Valo za prekonanie traťových rekordov. O pretekoch písal dokonca aj rakúsky bežecký portál runinternational.eu.

Preteky sú venované Petrovi Minárechovi (* 30.4.1955), spoluzakladateľovi pôvodnej Trebatickej desiatky (1981), ktorý zomrel 28.6.2006 iba vo veku 51 rokov. Cestná desiatka sa pod týmto názvom pobeží deviaty raz. Nadväzuje na dvanásť kapitol T-10. Na stupňoch víťazov stáli v roku 2016 1. Ondrej Kubo (ŠBR Piešťany, 35:31 min), 2. Róbert Valiček (TJ Obal-servis Košice, 35:40), 3. Ján Moravec (TJ Spartak Myjava, 37:07). Medzi ženami zvíťazila Lucia Janečková (Running Team Bratislava, 37:59 min) – celkovo skončila siedma, striebornú medailu získala Zuzana Durcová (TJ Spartak Myjava, 39:12), a tretiu priečku obsadila Jana Úradníková (TJ Družba Piešťany, 41:18). Najstarším účastníkom bol 81-ročný Prievidžan František Číž (1:13:50 h).

Propozície – MEMORIÁL PETRA MINÁRECHA 2017 

USPORIADATELIA: Obec Trebatice, Obecný futbalový klub Trebatice
GESTOR: Mgr. Juraj Valo, starosta obce
TERMÍN: nedeľa, 30. júla 2017, slávnostné otvorenie o 10.00 h pred OcÚ
ŠTART: * 10.05 h škôlkari (100 m), po nich žiactvo: ročníky narodenia 2007 a ml., dĺžka trate 500 m; ročníky narodenia 2002 – 2006, dĺžka trate 1 000 m; vecné ceny pre troch najrýchlejších v každej vekovej skupine dievčat a chlapcov
* 10.30 h hlavné preteky mužov, žien, juniorov a junioriek (10 km)
POPIS TRATE: vedie v uliciach obce a v okolí, má asfaltový povrch, je mierne zvlnená.
PREZENTÁCIA: od 8.45 do 9.45 h v obecnom úrade (žiactvo od 8.00 h)
ŠATNE: v základnej škole (100 m od obecného úradu), otvorené budú o 8.00 h
PRIHLÁŠKY: vopred sa nevyžadujú. Informácie poskytuje Mgr. Jaroslav Lieskovský, manažér a moderátor pretekov (lieskovsky.jaroslav@gmail.com).
ŠTARTOVÝ VKLAD: žiacke kategórie neplatia, štartujúci na 10 km uhradia 2 € pri prezentácii
FINANČNÉ CENY (každý pretekár a každá pretekárka môžu byť odmenení iba raz):
* Muži, absolútne poradie (M): 1. miesto 50 €, 2. miesto 40 €, 3. miesto 30 €;
40 – 49 rokov (M40): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €;
50 – 59 rokov (M50): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €;
60 – 69 rokov (M60): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €;
od 70 rokov (M70+): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €.
* Ženy, absolútne poradie (Ž): 1. miesto 50 €, 2. miesto 40 €, 3. miesto 30 €;
35 – 49 rokov (Ž35): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €;
od 50 rokov (Ž50+): 1. miesto 30 €, 2. miesto 25 €, 3. miesto 20 €

Kategórie sú spracované podľa technických ustanovení SAZ-u a AIMS. Pre celkového víťaza i celkovú víťazku (bez rozdielu veku) na 10 km je pripravený pohár starostu obce. Vecnou cenou odmeníme troch vytrvalcov s trvalým bydliskom v Trebaticiach aj prvého juniora a prvú juniorku (do 19 r., rozhoduje rok narodenia). V trebatickej masovej oslave džogingu nebude chýbať ani pretekárska tombola.

TRAŤOVÉ REKORDY: Starosta obce udelí osobitnú prémiu 50 € za prekonanie rekordných časov na terajšom okruhu (muži, ženy). Ich držitelia: Charles CHERUIYOT TOROTICH (Keňa, Benedek-Team / 31:33 min / rok 2014), Lucia JANEČKOVÁ (Running Team Bratislava, 37:59 min / rok 2016).
DEKOROVANIE VÍŤAZOV a žrebovanie pretekárskej tomboly sa uskutoční o 12.30 h v priestoroch Areálu zdravia (amfiteáter za obecným úradom).
OBČERSTVENIE: prevezme každý bežec po skončení pretekov v susedstve amfiteátra (za OcÚ).
UPOZORNENIE: Všetci súťažiaci štartujú na vlastné nebezpečenstvo, organizátori nezodpovedajú za škody počas pretekov.
POZNÁMKA: Usporiadatelia zabezpečia bezplatnú prepravu bežcov a bežkýň mimoriadnym autobusom z Piešťan do Trebatíc (odchod o 9.30 h spred železničnej stanice v Piešťanoch), podobne aj po skončení pretekov.

Mgr. Juraj VALO, v. r., starosta obce/Ing. Jozef SVETLÍK, v. r., prezident OFK

-lt/Zdroj: Jaroslav Lieskovský/Foto: Juraj Jankech-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články