Connect with us

Novinky

Tradičný Silvestrovský beh ponúkne tento rok novinku

Published

on

Kolonádový a Krajinský most budú i tento rok dejiskom Silvestrovského behu medzi mostami. Bude to už 52. ročník. Okrem hlavného preteku na 10 kilometrov, FURMANského behu a štartov pre súťažiacich detských kategóriách je tentoraz na pláne aj novinka, ktorou je štafetový beh na 2-krát 2,5 kilometra. Podujatie organizátori chystajú na sobotu 30. decembra, prezentácia bude prebiehať od 14.00 hodiny na Kúpalisku Eva, kde si môžu súťažiaci odložiť veci, osprchovať sa, ale aj využiť relaxačný bazén s termálnou vodou. Po skončení pretekov nebude chýbať vyhlasovanie víťazov a ani tombola o zaujímavé ceny.

Silvestrovský beh medzi mostami podporili Mesto Piešťany, Trnavský samosprávny kraj, ale organizačne a so zabezpečením cien pomohol aj DINO-teamreštaurácia FURMAN,
Classic CoffeeSlovenské liečebné kúpele Piešťany, Klub vodného póla Piešťany, Domoss, KELLYS bicykles, RELAX SPA CENTER Trnava a mnohí dobrovoľníci. Mediálnymi partnermi podujatia je portál PNky a inzertný týždenník A.B.Piešťany.

Silvestrovský beh medzi mostami propozície:

Usporiadateľ: Atletický oddiel TJ Družba Piešťany a Janka Beňačková (www.SNOWCA.sk)

Termín: 30. 12. 2017, štart o 15.15 hod.

Miesto štartu: Kolonádový most v Piešťanoch

Prihlasovanie a prezentácia: On-line prihlasovanie bude prebiehať na stránke www.sportsofttiming.sk, prihlásenie bude možné aj v deň preteku priamo na prezentácii.

Časomiera: meranie zabezpečené prostredníctvom čipovej technológie (www.vos-tpk.sk), kategória naši najmenší bežia bez čipu a bez štartového čísla

Štartovné: 10,- EUR, štafeta 15,- EUR, žiacke kategórie zdarma
štartovné je možné uhradiť vopred – číslo účtu: SK0902000000001765006353

Popis trate: povrch – asfalt, dĺžka 1 okruhu je cca. 1 250 m, v prípade nepriaznivých
podmienok (sneh, ľad) sú vhodné aj bežecké tretry

Štartovné časy pre jednotlivé kategórie:

15:15
naši najmenší 2010 a mladší dĺžka mosta 150 m

15:45
žiačky najmladšie 2006 a mladšie 1 okruh 1250 m
žiačky mladšie 2004 a 2005 1 okruh 1250 m
žiačky staršie 2002 a 2003 1 okruh 1250 m

16:00
žiaci najmladší 2006 a mladší 1 okruh 1250 m
žiaci mladší 2004 a 2005 1 okruh 1250 m
žiaci starší 2002 a 2003 1 okruh 1250 m
16:15 vyhlasovanie výsledkov žiackych kategórií

16:25
ženy 2 okruhy 2 500 m
FURMANský beh bez rozlíšenia veku, pohlavia,
výkonnosti – jednoducho
pre všetkých 4 okruhy 5 000 m
2-členná ŠTAFETA štafetový beh, určený pre kohokoľvek, odovzdanie po dvoch okruhoch (prvý člen beží prvé dva okruhy, druhý člen zvyšné dva okruhy) 2 krát dva okruhy 2 x 2 500 m
spolu 5 000 m

17:05
muži A (do 39 r.) 1978 a mladší 8 okruhov 10 000 m
muži B (nad 40 do 49 r.) 1968 až 1977 8 okruhov 10 000 m
muži C (nad 50) 1967 a starší 8 okruhov 10 000 m

18:30
vyhlasovanie výsledkov a TOMBOLA
Ceny: získajú prví traja
v kategórii FURMANský beh bude ocenený prvý v cieli a zároveň budú ďalšie ceny (od Reštaurácie FURMAN) vylosované z účastníkov, ktorí dobehnú do cieľa.

Každý účastník pri prezentácii obdrží sladké občerstvenie, v cieli bude čaj a teplý iontový nápoj.

Zabezpečenie organizácie: Janka Beňačková – riaditeľ pretekov, Milan Weisz – rozhodca, Annamária Halmová – prezentácia

Upozornenie: Preteká sa podľa pravidiel atletiky a týchto propozícií, pretekári štartujú na vlastné nebezpečenstvo, sú povinní dodržovať pravidlá cestnej premávky, pokyny usporiadateľov a sú povinní podriadiť sa rozhodnutiu rozhodcu, organizátorov. Organizátor nezabezpečuje lekársku pomoc. Pretekári štartujú na vlastnú zodpovednosť. Organizátor nezodpovedá za odložené veci. Po dohode je možnosť cenné veci uschovať. Organizátor má právo použiť fotodokumentáciu z preteku pre propagačnú činnosť.

-red/Zdroj: Atletický oddiel TJ Družba Piešťany/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články