TOP tenistka Belinda Benčič si zahrá na piešťanských kurtoch

TOP tenistka Belinda Benčič si zahrá na piešťanských kurtoch

9. júna 2020 Off Od PNKYSK

Piešťanské tenistky v pondelok porazili súperky z Ružomberka, v stredu preto privítajú na domácej v semifinále extraligy TK Slovan Bratislava, za ktorý zhodou okolností hrá švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová, ktorá je aktuálne 8. najlepšou hráčkou sveta (na titulnej snímke s Dominikou Cibulkovou)

V 1. kole extraligy žien hráčky TK Kúpele Piešťany v pondelok na domácich dvorcoch privítali TK Ružomberok. Išlo o neformálnu odvetu za minulý rok, keď v 1. kole vyhrali na kurtoch súperiek 4:1. Z obavy pred nepriaznivým počasím sa hrali všetky dvojhry súčasne. Oproti vlaňajšku nastúpili obe družstvá výrazne posilnené, čo sa od prvej loptičky prejavilo na kvalite zápasov.

Spočiatku sa pomyselné misky váh prelievali z jednej strany na druhú. Po odohratí prvých setov „viedol“ Ružomberok priebežne 3:2.

Diana Šumová a Petra Horáková však zabojovali a po prehraných prvých setoch svoje zápasy otočili a vyhrali nad svojimi súperkami Danielou Hláčikovou, resp. Zuzanou Legerskou zhodne 2:1 na sety. Najmä 2,5 hodinový zápas Šumovej s Hláčikovou mal výbornú úroveň, pri ktorom sa diváci rozhodne nenudili.

Zuzana Luknárová stihla svoj zápas proti Romane Tarajovej zlomiť ešte v 1. sete, keď otočila z 1:5 na 7:5 a po ceste odvrátila 3 setbaly súperky. V druhom sete už dominovala a vyhrala relatívne hladko 6:2.

Jednoznačný priebeh mal iba zápas Michaely Kadlečkovej, ktorá sfúkla z dvorca Silviu Chudú za necelú hodinu 6:0, 6:2.

Nakoniec sa o jediný bod hostiek postarala ich česká legionárka Hana Pektorová, ktorá v súboji jednotiek porazila našu Lauru Svatíkovú 6:4, 6:1.

Podrobné výsledky zápasov nájdete na tejto adrese.

Po vydretom víťazstve 4:1 tenistky TK Kúpele Piešťany postúpili do semifinále a zabojujú o medaile.

Už v stredu 10. júna o 9.00 h doma privítajú TK Slovan Bratislava a s ním aj aktuálne 8. hráčku sveta Belindu Benčičovú a slovenskú Fed cupovú jednotku (a 82. hračku sveta) Viktóriu Kužmovú.

Text: TK Kúpele Piešťany Foto: Instagram/BelindaBencic