Connect with us

Novinky

Tenis: V Piešťanoch sa predstavila tenistka Tereza Miháliková, dievčenská víťazka Australian Open

Published

on

Aktualizované: Tenisové dvorce v Piešťanoch zažili dnes 6. mája zápasy o konečné umiestnenie v ženskej extralige družstiev. Na kurtoch pri zimnom štadióne sa predstavila aj vynikajúca slovenská juniorka Tereza Miháliková, ktorá v roku 2015 vyhrala juniorský grandslamový turnaj Australian Open. Aktuálne nastupuje v zápasoch ženskej extraligy za tím HC Nitra, ktorý sa stretol v súboji o tretie miesto s HTC Hlohovec. O bronzovej priečke nakoniec rozhodol až siedmy duel. Vďaka výhre páru Dominika Sujová a Darina Šeděnková vo štvorhre práve proti Tereze Mihalíkovej a Natálii Jelínkovej 4:6, 6:3, 6:2 ju nakoniec získali Hlohovčanky. Zápasy sa hrali aj v tenisovom areáli na ulici Emila Belluša. Tenistky TK Kúpele Piešťany tu bojovali o piate miesto s klubom Slávia Agrofert STU Bratislava, ktorý zdolali v pomere 4:1. 

IMG_7765_resize

Hráčkam TK Kúpele Piešťany sa ich súperky z TK Slávia Agrofert STU Bratislava nakoniec podarilo zdolať v pomere 4:1, keď svoje zápasy doviedli do víťazného konca Alexandra Grácová, Tatiana Šimová, Diana Šumová i Zuzana Luknárová. Konečný pomer získaných setov bol 8:3 v prospech našich hráčok, na gemy vyhrali 59:42. Ženskú extraligu družstiev nakoniec vyhrali tenistky z TC EMPIRE Trnava, ktoré porazili TK Slovan Bratislava 5:0 na zápasy.

TK Kúpele Piešťany – TK Slávia Agrofert STU Bratislava
1 – 5 Alexandra Grácová vs Katarína Majorová 6:2, 7:6
2 – 4 Tatiana Šimová skr vs Barbora Palcátová 6:2, 1:0
3 – 3 Claudia Oravcová vs Michaela Krausková 2:6, 2:6
4 – 2 Diana Šumová vsLucia Butkovská 5:7, 6:3, 6:1
5 – 1 Zuzana Luknárová vs Barbora Matúšová 6:4, 7:5

IMG_7736_resize

IMG_7659_resize

Barbora Kollárová

Tereza Miháliková v tomto roku na Australian Open, zvíťazila vo štvorhre dievčat s Annou Kalinskou a dosiahla finále vo dvojhre, kde podľahla Vere Lapkovej. Na tenisových kurtoch HSC Piešťany na Hlbokej ulici si zmerala sily s Laurou Svatíkou. Okrem ďalších hráčok, ktoré reprezentovali svoje družstvá sa v drese Hlohovca predviedla aj dcéra miestneho primátora Barbora Kollárová. Tretie miesto nakoniec získal HTC Hlohovec, ale súboj to bol veľmi vyrovnaný, nakoľko oba tímy získali po 8 setov a počet víťazných gemov bol 69:68.

HTC Hlohovec – HC Nitra
1 – 5 Barbora Kollárová vs Andrea Hradecká 1:6, 1:6
2 – 4 Darina Šeděnková vs Michaela Pochabová 6:4, 6:7, 6:2
3 – 3 Dominika Sujová vs Natália Jelínková 6:1, 6:3
4 – 2 Timea Jarušková vs Martina Okáľová 6:2, 6:2
5 – 1 Laura Svatíková vs Tereza Mihalíková 1:6, 4:6
6 Laura Svatíková/Barbora Kollárová vs Martina Okáľová/Andrea Hradecká 4:6, 0:6
7 Dominika Sujová/Darina Šeděnková vs Tereza Mihalíková/Natália Jelínková 4:6, 6:3, 6:2

-lt/Zdroj: etenis.sk-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články