Posledný augustový týždeň sa uskutočnili tenisové Majstrovstvá Slovenska družstiev na rôznych miestach podľa jednotlivých vekových kategórii. Dorastenky TK Kúpele Piešťany hrali v Poprade odkiaľ priniesli bronzové medaile. Mladšie žiačky si so súperkami zmerali sily na domácej antuke a vybojovali nečakané bronzové medaile.

V prvom kole čakal piešťanské mladšie žiačky súboj s tímom TK Mladosť Košice. Domácim sa podarilo zvíťaziť tesne 4:3, pričom výsledok dosiahli vďaka úspechu v záverečných štvorhrách, keď po dvojhrách prehrávali 2:3. Piešťanské družstvo tvorila osmička Nina Kováčiková, Stella Izabela Švorcová, Soňa Depešová, Aneta Polačiková, Lucia Gulánová, Viktória Julínyová, Gabriela Somoano a Eliška Ella Gáliková.

Ďalšou prekážkou pre domáce hráčky bolo družstvo TK Žilina. Piešťankám však tento súboj vyšiel a vyhrali hladko 6:1.

Vo finále ich tak čakala favorizovaná Nitra. Hráčky TK Slávia SPU nezostali nič dlžné svojej povesti a do domácich sa zakusli viac ako poriadne. Znamenalo to výsledok 7:0 v ich prospech, pričom však vicemajstrovský titul Piešťan, bol nečakaným úspechom.

Dorastenky TK Kúpele Piešťany sa v prvom kole v Poprade stretli so TK Žilina. Súboj skončil víťazstvom piešťanských hráčok 4:3. Tie potom ďalšom kole nestačili na TK Slovan Bratislava, ktorému podľahli 1:5. 

Na záver však opäť prišlo víťazstvo, keď v súboji o celkové tretie miesto zdolali TK Slávia STU Bratislava v pomere 4:3. O bronzové medaile sa zaslúžilo družstvo v zložení Ema Baraniaková,  Ema Bolebruchová, Petra Horáková, Terézia Baraniaková, Ema Vatrtová, Stella Krivičková, Terézia Mĺkva,  Nela  Konopková, Sofia Somoano  a Sára Vlčáková.

Pozrite sa na fotogalériu zo zápasov mladších žiačok v Piešťanoch:

-red- Foto: th

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972