Ako každý rok, aj tento rok Slovenský tenisový zväz s Nadáciou SPP usporiadali Detský Davis Cup a Fed Cup detí do 10 rokov. Deti z celého Slovenska museli prejsť cez oblastné kolo do regionálneho kola. Iba 12 najlepších družstiev z celého Slovenska mohlo postúpiť do celoštátneho finálového kola, ktoré sa konalo v Národnom tenisovom centre v Bratislave v dňoch od 6. do 9. októbra.

Medzi družstvami, ktoré postúpili do NTC bolo aj družstvo detí z TK Kúpele Piešťany v zložení kapitán a tréner Mgr. Marek Hrehorčík, Terézia Mĺkva, Nela Konopková, Emma Berceliová, Sára Vlčaková. Dievčatá bojovali a po štyroch náročných a ťažkých dňoch sa im podarilo obsadiť 7. miesto. Súťažilo sa aj o najbojovnejšiu hráčku, kde sa z celkového počtu 47 deti umiestnila hráčka z TK Kúpele Piešťany Terézia Mĺkva na 5. mieste. Deti prežili ťažké štyri dni, ale odchádzali s veľkými zážitkami a dobrým pocitom, že aj oni mohli reprezentovať Mesto Piešťany a TK Kúpele Piešťany.

Veľká vďaka patrí aj trénerovi Mgr. Marekovi Hrehorčíkovi, ktorý deti svojim profesionálnym trénerským prístup dostal do ich vytúženého Národného tenisového centra.

-Z.Gesvantner-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972