Connect with us

Šport

Športiáda priniesla seniorom deň plný aktivít

Published

on

V krásnom prostredí HS Centra sa dňa 6. septembra konal 3. ročník Športiády seniorov 50+. Pripravené boli rôzne súťažné aj nesúťažné disciplíny, do ktorých sa zapojilo viac ako 100 účastníkov. Slniečko síce vykúkalo len opatrne, počasie však nakoniec nesklamalo, vydržalo a až do konca akcie nepadla ani jedna dažďová kvapka.

DSC_0089_resize

Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj primátor Mesta Piešťany Miloš Tamajka, ktorý prevzal nad podujatím záštitu. Cestu zo Švajčiarska merala predsedkyňa predstavenstva a zakladateľka AkSenu Lucia Desmarquest spolu so svojim manželom aj 10-mesačným synčekom, aby svojou účasťou povzbudila nielen AkSeňákov k výkonom. Čestný predseda Ján Čuridlo, 3- násobný majster Slovenska v šachu nad 80 rokov, slávnostne otvoril podujatie. Sľub športovcov zložila minuloročná víťazka plávania Danka Zelenayová a ako symbol priateľstva víťazi viacboja v kategórii nad 70 rokov z roku 2014 s kapitánom Štefanom Bučkom vypustili biele holubice. Nad regulérnosťou súťaží dozeral Peter Bajnok z Centra voľného času.

Advertisement
Hello GPT

DSC_0115 – kópia_resize

Súťažilo sa vo viacboji družstiev a jednotlivcov, tenise, plávaní, šachu aj v stolnom tenise. Na poludnie sa súťažiaci posilnili gulášom a pokračovali nesúťažným programom. Mohli si vyskúšať SM-systém, Thai chi, petanque a ďalšie hry. Každý účastník bol hneď pri vstupe odmenený cenou – papierovou medailou s č.1. ktorú vyrobili seniori v Alzheimerovom centre. Aj oni sa zúčastnili súťaží, tak ako aj družstvá z Ligy proti rakovine a Piešťanskej ligy proti reumatizmu. Tento krát sa putovný pohár podarilo udržať na domácej pôde a získalo ho družstvo z Piešťan pod názvom „Leto“ v zložení Věra Niepelová, Edita Kasová a Ľudmila Okénková.

DSC_0401_resizeZ rúk Jána Čuridlu a Lucie Desmarquest dostali víťazi diplomy, medaile a darčeky sponzorov. Na troch stanovištiach si mohli účastníci vyhodnotiť svoje fyzické i mentálne zdravie a poradiť sa s odborníčkou na financie. Precvičovalo sa nielen telo, ale aj na malom teste si mohli účastníci precvičiť aj myseľ. Jednou zo sprievodných aktivít bola chôdza Nordic Walking, prezentovaný Marcelou Veličovou z Slovenskej asociácie Nordic Walkingu. Vďaka akčnému tímu AkSen, dobrovoľníkom- rozhodcom a sympatizantom, ktorí sponzorsky akciu podporili, prežili účastníci aktívny a pohodový deň.

DSC_0184_resize

-Jarmila Staneková-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články