Connect with us

Novinky

ŠK KAJAK vybojoval na Veľkej cene Sparty 21 medailí

Published

on

Vodáci z Moravian nad Váhom definitívne ukončili letnú sezónu na vode pretekmi Veľká cena SPARTY, ktoré sa už tradične konajú v Prahe. Sychravé októbrové počasie pretekárov neodradilo a za početnej účasti 35 klubov z Čiech a Slovenska si 8. a 9. októbra zmerali sily na 200 metrovej trati a dlhej trati označovanej ako míľa. 21 medailí a celkové 5. miesto medzi klubmi bolo zaslúženou bodkou za celou úspešnou sezónou športového klubu KAJAK a odrazom ich stúpajúcej výkonnosti nielen v rámci Slovenska. Vidno, že mladí zverenci trénerov Juraja Homolu a Zuzany Matušovýchovej sa dokážu presadiť aj v českej konkurencii, ktorá už dlhé roky patrí medzi svetovú špičku.

14650619_1223440507678428_4330045364972395425_nSlovenská reprezentácia, ktorej členmi boli aj Martin Chalás, Romana Švecová, Tatiana Trakalová a Peter Kizek, skončili v celkovom hodnotení na 2.mieste, k čomu určite prispeli svojimi výsledkami aj moravianski pretekári.

Umiestnenia moravianskych kajakárov a kanoistov:
1.miesto
Lucia Prouzová K2 míla s Dagmar Čulenovou
Lucia Valová C1 200m aj míla
Tatiana Trakalová K1 200m
Lukáš Valo s Dominikov Olexíkom C2 200m
Nicki Ficko so Silviou Moravčíkovou C2 míla
2.miesto
Silvia Moravčíková C1 200m aj míla
Nicki Ficko so Silviou Moravčíkovou C2 200m
Peter Kizek s Christopherom Lerantom C2 míla
Lucia Valová s Tamarou Balážovou C2 míla
Lucia Valová s Dominikom Olexíkom C2 200m mix
3.miesto
Romana Švecová K1 200m
Peter Kizek C1 200m
Lucia Prouzová K2 200m s Dagmar Čulenovou
Lukáš Valo s Dominikom Olexíkom C2 míla
Tamara Balážová s Luciou Valovou C2 200m
4.miesto
Martin Chalás K1 200m a K2 200m s Karakom Damiánom
Danáš Matej so Samuelom Podhradským K2 200m
Michal Žemla K1 míla
Peter Kizek C1 mila
Nicki Ficko C1 200m
Tamara Balážová C1 200m
Anton Pernisch K1 200m B finále
Lukáš Valo s Tamarou Balážovou C2 200m mix
5.miesto
Richard Jahoda C1 200m a C2 200m
Michal Žemla K1 200m

11204023_1223452304343915_3282305907001833163_n

„Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať našim trénerom. Práca , ktorú odviedli a čas, ktorý venovali týmto deťom sa nedá ani vyčísliť. Každý tréner pracujúci s mládežou vie o čom hovorím. Toto leto sme absolvovali až 17 pretekov, čo znamená, že od začiatku mája až doteraz sme mali len jediný voľný víkend. Voľný je, že sme nemali preteky, ale trénovali sme, takže celkom tak voľný nebol. Všetci sme ťahali na plný plyn a pravdupovediac, už sa tešíme na zimu, aj keď s takmer 40 deťmi určite času na oddych nebude na rozdávanie. Som však veľmi vďačný za tím, ktorý sme tento rok vytvorili. S trénermi si veľmi dobre rozumieme, ťaháme za jeden povraz a to sa odzrkadľuje aj na našich výsledkoch.Deti nám dorastajú do vyšších vekových kategórií a stávajú sa vzorom a motiváciou pre tých mladších,“ zhrnul sezónu Igor Valo, predseda ŠK KAJAK Moravany nad Váhom.

ŠK KAJAKfoto Ivana Trakalová

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články