Sára Niepelová získala 10 titulov a zaplávala juniorský rekord Slovenska

Sára Niepelová získala 10 titulov a zaplávala juniorský rekord Slovenska

27. novembra 2017 Off Od PNky.sk

Na Majstrovstvách SR v plávaní, ktoré sa konali uplynulý víkend, sa zúčastnilo deväť plavcov z ŠPK Kúpele Piešťany. Naše „želiezko v ohni“ Sára Niepelová bola najúspešnejšou ženskou účastníčkou so ziskom piatich juniorských a piatich seniorských titulov. K zlatým medailovým umiestneniam v závere pretekov pridala juniorský rekord Slovenska na 1500m voľný spôsob časom 17:10,82. Majstrovské tituly získala vo veľmi náročných disciplínach 200m motýlik, 400m polohový pretek, 400, 800 a 1500m voľný spôsob.

Druhou najúspešnejšou pretekárkou Kúpeľov bola Zora Bogárová, ktorá sa umiestnila vo finále na peknom štvrtom mieste v disciplíne 200m motýlik medzi juniorkami a šiesta bola medzi seniorkami.

Ani ostatní pretekári sa medzi seniormi nestratili a vo finálových umiestneniach skončili Lýdia Drahovská, ktorá skončila na 10. mieste v disciplíne 200m motýlik, Michaela Toplčányová, ktorá sa umiestnila na 10. mieste v disciplíne 400 m polohový pretek a 11. mieste v disciplíne 200m motýlik. Len trinásťročná talentovaná Dominika Šišková sa umiestnila v disciplíne 200m prsia na 9.mieste. Chlapci Filip Lányi , Dominik Dobrucký , Gabriel Ilončiak a Dávid Holík taktiež vynikajúco reprezentovali materský klub všetko v najlepších osobných výkonoch.

-ŠKP Kúpele Piešťany/Foto: Moravcová-