Počas zahájenia 12. ročníka šachového Turnaja Karola Slováka 2017 sa na štart deň pred Silvestrom postavili aj dvaja obhajcovia titulu z predchádzajúcich ročníkov. Pohár pre víťaza a odmenu vo výške 150 Eur si napriek tomu odniesol, premiérový víťaz Tomáš Danada z ŠK Nafta Gbely. So ziskom 7,5 bodu nechal veľmi tesne za sebou IM Alojza Lanča z Lokomotívy Trnava. Celkovo sa tohto ročníka turnaj zúčastnilo 85 hráčov z celého Slovenska.

Súboj o tretie miesto tiež rozhodlo až pomocné hodnotenie, nakoľko až traja hráči mali po 7 bodov, najlepšie ho spomedzi nich mal FM Farkas Gábor/ŠK OU Russel Gabčíkovo/, ktorý obsadil tretie miesto. Zemiaková medaila tak zostala pre FM Martina Jablonického z ŠK Osuské. Na turnaji, ktorý v reprezentatívnych priestoroch Kúrie Mórica Beňovského slávnostne zahájila primátorka mesta Vrbové Dott. Mgr. Ema Maggiová, však boli ocenení aj mnohí ďalší štartujúci vo viacerých kategóriách.

Najlepšia hráčka a zástupkyňa ŠK Kúpele Piešťany Andrea Slabá

Poháre, finančné odmeny a vecné ceny v jednotlivých kategóriách si z rúk Miroslava Slováka – syna Karola Slováka, prevzali:
Najlepší hráč do 2000 Elo bodov Miloš Blažek, ŠK Trenčín 6 b
Najlepší hráč do 1800 Elo bodov Roman Gajarský, ŠK Hlohovec 5 b
Najlepší hráč do 1500 Elo bodov Záhorček Jakub, ŠK Považské Podhradie 5 b
Najlepší senior IM Peter Petrán, ŠK Slovan Bratislava 7 b
Najlepší junior Tibor Matiš ml., ŠK Dunajská Streda 5,5 b
Najlepšia žena Andrea Slabá, ŠK Kúpele Piešťany 5 b
Najlepší domáci hráč zo ZŠK Vrbové Miroslav Blatnický 5 b
Najlepšia žena z domáceho oddielu Petra Jančovičová 3,5 b

Najstarší účastník turnaja Ján Čuridlo z ŠK Kúpele Piešťany

Vecnými cenami boli odmenení aj najstarší účastník turnaja Ján Čuridlo a najmladší účastník Matej Krajčírik, medzi ktorými bol vekový rozdiel 76 rokov.

Najmladší účastník turnaja Matej Krajčírik z ŠK Kúpele Piešťany

Piešťanský šach reprezentovali jedenásti hráči zo ŠK Kúpele Piešťany, pričom najviac sa darilo Marekovi Mihálikovi, ktorý obsadil celkové ôsme miesto so ziskom 6 a pol bodu pred celkovo deviatym Petrom Ábelom so ziskom 6 bodov.

Nad priebehom celého turnaja dohliadal rozhodca Jožko Chebeň, ktorý našťastie nemusel riešiť žiadne väčšie spory. Celý turnaj sa niesol v priateľskej a predsilvestrovskej nálade, k čomu tradične prispel aj výborný guláš od Jožka Matejíka.

Toto pekné a tradičné podujatie vzniká za podpory : Mesta Vrbové na čele s pani primátorkou Dott. Mgr. Emi Maggiovou, rodiny Karola Slováka, Jozefa Matejíka, firmy Chirosan s.r.o., Mariána Bartuláka, Dušana Miezgu, Petra Majerníka, Igora Spála, Jozefa Šustera a Denisky Sabovej.
Za čo im patrí veľké ĎAKUJEME.

-Text: Peter Podjavorinský/Foto: Ing.Mária Blatnická-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972