Connect with us

Novinky

Šachový Turnaj Karola Slováka ovládol Tomáš Danana

Published

on

Počas zahájenia 12. ročníka šachového Turnaja Karola Slováka 2017 sa na štart deň pred Silvestrom postavili aj dvaja obhajcovia titulu z predchádzajúcich ročníkov. Pohár pre víťaza a odmenu vo výške 150 Eur si napriek tomu odniesol, premiérový víťaz Tomáš Danada z ŠK Nafta Gbely. So ziskom 7,5 bodu nechal veľmi tesne za sebou IM Alojza Lanča z Lokomotívy Trnava. Celkovo sa tohto ročníka turnaj zúčastnilo 85 hráčov z celého Slovenska.

Súboj o tretie miesto tiež rozhodlo až pomocné hodnotenie, nakoľko až traja hráči mali po 7 bodov, najlepšie ho spomedzi nich mal FM Farkas Gábor/ŠK OU Russel Gabčíkovo/, ktorý obsadil tretie miesto. Zemiaková medaila tak zostala pre FM Martina Jablonického z ŠK Osuské. Na turnaji, ktorý v reprezentatívnych priestoroch Kúrie Mórica Beňovského slávnostne zahájila primátorka mesta Vrbové Dott. Mgr. Ema Maggiová, však boli ocenení aj mnohí ďalší štartujúci vo viacerých kategóriách.

Najlepšia hráčka a zástupkyňa ŠK Kúpele Piešťany Andrea Slabá

Poháre, finančné odmeny a vecné ceny v jednotlivých kategóriách si z rúk Miroslava Slováka – syna Karola Slováka, prevzali:
Najlepší hráč do 2000 Elo bodov Miloš Blažek, ŠK Trenčín 6 b
Najlepší hráč do 1800 Elo bodov Roman Gajarský, ŠK Hlohovec 5 b
Najlepší hráč do 1500 Elo bodov Záhorček Jakub, ŠK Považské Podhradie 5 b
Najlepší senior IM Peter Petrán, ŠK Slovan Bratislava 7 b
Najlepší junior Tibor Matiš ml., ŠK Dunajská Streda 5,5 b
Najlepšia žena Andrea Slabá, ŠK Kúpele Piešťany 5 b
Najlepší domáci hráč zo ZŠK Vrbové Miroslav Blatnický 5 b
Najlepšia žena z domáceho oddielu Petra Jančovičová 3,5 b

Najstarší účastník turnaja Ján Čuridlo z ŠK Kúpele Piešťany

Vecnými cenami boli odmenení aj najstarší účastník turnaja Ján Čuridlo a najmladší účastník Matej Krajčírik, medzi ktorými bol vekový rozdiel 76 rokov.

Najmladší účastník turnaja Matej Krajčírik z ŠK Kúpele Piešťany

Piešťanský šach reprezentovali jedenásti hráči zo ŠK Kúpele Piešťany, pričom najviac sa darilo Marekovi Mihálikovi, ktorý obsadil celkové ôsme miesto so ziskom 6 a pol bodu pred celkovo deviatym Petrom Ábelom so ziskom 6 bodov.

Nad priebehom celého turnaja dohliadal rozhodca Jožko Chebeň, ktorý našťastie nemusel riešiť žiadne väčšie spory. Celý turnaj sa niesol v priateľskej a predsilvestrovskej nálade, k čomu tradične prispel aj výborný guláš od Jožka Matejíka.

Toto pekné a tradičné podujatie vzniká za podpory : Mesta Vrbové na čele s pani primátorkou Dott. Mgr. Emi Maggiovou, rodiny Karola Slováka, Jozefa Matejíka, firmy Chirosan s.r.o., Mariána Bartuláka, Dušana Miezgu, Petra Majerníka, Igora Spála, Jozefa Šustera a Denisky Sabovej.
Za čo im patrí veľké ĎAKUJEME.

-Text: Peter Podjavorinský/Foto: Ing.Mária Blatnická-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články