Koncom januára sa v Bratislave uskutočnil galavečer, na ktorom vyhlásili výsledky ankety Rýchlostný kanoista roka 2014 a taktiež ocenili najúspešnejších pretekárov minuloročnej edície Slovenského pohára. Ocenenie si odniesli rýchlostní kanoisti, ktorí vyrastali v Piešťanoch a momentálne pretekajú za iné kluby, ako i súčasní pretekári klubu rýchlostnej kanoistiky v Piešťanoch.

P1090787

Víťazom ankety Rýchlostný kanoista roka v kategórii Kanoista sa stal bývalý piešťanský pretekár Matej Rusnák, momentálne pretekajúci za Duklu Trenčín. Matej vyhral s výrazným náskokom, keď mal takmer dvojnásobný počet bodov ako druhý Radoslav Kohút. Za víťaza kategórie Junior bol vyhlásený Eduard Rebro z TJ Sĺňava Piešťany, ktorého trénuje bývalý úspešný reprezentant Robert Erban. Eduard sa stal taktiež víťazom Slovenského pohára. Najväčším jeho úspechom v minulej sezóne bolo 6. miesto na majstrovstvách Európy juniorov vo Francúzsku. Piešťany mali zastúpenie aj v kategórii Posádka, keď K4 s Matejom Michálkom skončila na druhom mieste. Matej Michálek s K4 získali aj ocenenie Výkon roka.

Z pretekárov TJ Sĺňava Piešťany sa vo svojich kategóriach víťazmi Slovenského pohára stali Hana Mikeciova a Daniel Rybanský. Romana Mikušová bola tretia.

-th- Foto: TJ Sĺňava Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972