Connect with us

Novinky

Rýchlostná kanoistika: Piešťanci úspešní i v maratóne

Published

on

Za krásneho slnečného počasia sa v sobotu 3. septembra na piešťanskej Sĺňave bojovalo v rýchlostnej kanoistike o majstrovské tituly v maratóne pre vekové kategórie od 13 rokov. Za klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 29 pretekárov, ktorým sa opäť podarilo vybojovať miesta na stupňoch víťazov. Maratónu sa zúčastnilo 17 klubov a 185 pretekárov. O nádherný šprintérsky finiš po náročnej 12 900 metrovej trati za burácajúceho povzbudenia fanúšikov sa popasovali v kategórii 13-ročných chlapcov domáci kluboví rivali Daniel Rybanský a Samuel Podhradský, ktorí predbehli svojich rovesníkov o 4 minúty a 49 sekúnd, čo je približne vzdialenosť 1000 metrov.

IMG_2349_resize

Majstrami Slovenska v maratóne pre rok 2016 sa stali v kategórii 13-ročných chlapcov – Daniel Rybanský a kategórii 14 rokov – Michal Jurčo na trati 12 900 metrov a na tej istej trati titul vicemajstra Slovenska získal Samuel Podhradský v K1. O nádherné 4. miesta v tak náročnej disciplíne sa pre Piešťancov postarali: Nicol Šutovská v K1 na trati 12 900 metrov, juniori Patrícia Benková v K1 a Michal Polakovič v C1 na trati 21 500 metrov.

IMG_2364_resizeIMG_2357_resize

Pretekári vo veku 9 – 12 rokov si zmerali svoje sily na 1000 metrovej trati, kde sa vyhodnocovalo prvých šesť miest. Z Piešťancov sa najviac darilo a druhé miesto obsadili: Emelie Nošková a Michal Zrutta, bronz si vypádlovali Simonka Božíková a Martin Bábik. Za 5. miesto získala medailu Hana Gavorová a za 6. miesto Tereza Muraňská a Alexander Droždiak. Najväčšiu radosť rodičom a trénerovi priniesli i tí najmenší vo veku do 9 rokov, ktorí pretekali na 200 metrovej trati a medailou boli ocenení Filip Jankech a Matej Jurčo. Všetkým pretekárom srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďalších pretekoch.

IMG_2354_resize

Zároveň gratulujeme a prajeme veľa šťastia, vzájomného porozumenia na spoločnej ceste životom trénerovi Róbertovi Erbanovi, štvornásobnému účastníkovi OH, ktorý svojich 29 zverencov pripravil na maratón a v tom čase ako sa oni potili na tratiach, prežíval svoj najväčší deň rodinného života a vyslovil ÁNO svojej partnerke.

-Kajak & Kanoe Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články