Connect with us

Novinky

Rugby Union Club Piešťany hodnotí jesennú časť sezóny

Published

on

Rok 2016 je pre piešťanské, ale aj slovenské rugby veľmi úspešný a dá sa povedať, že aj prelomový. V máji sa Slovenská rugbyová únia stala členom svetovej rugbyovej organizácie World Rugby a takisto členom Slovenského olympijského výboru, čomu prospel aj návrat špecifického 7´s rugby na Olympijských hrách v Riu 2016. Počas horúcich letných dní si hráči skrátili čakanie na novú sezónu rôznymi turnajmi. Zabavili sa na atraktívnom Beach rugby v Žiline, prezentovali rugby na akcií Športové dni Piešťany a tesne pred štartom sezóny prezident Terry Purton združil viacero tímov zo Slovenska, ktoré sa predstavili na medzinárodnom Karpatskom pohári v maďarskom Váci. Spoločný výber pod hlavičkou RUC Piešťany získal v kategórií U18 2. miesto, U16 3. miesto a mužstvo obsadilo 4. miesto.

Beach Rugby_resize

Sezóna 2016/17 je pre RUC Piešťany prvou regulérnou sezónou a naši hráči odohrajú spomedzi všetkých slovenských tímov najviac súťažných stretnutí, čo im bezpochyby pomôže v rozvoji. Náš klub je hlavným iniciátorom celoslovenského projektu Development tímu, alebo ak chcete takzvaného Rozvojového tímu, ktorý dáva priestor najmä nováčikom a hráčom, ktorí nedostávajú vo svojich domovských tímoch toľko príležitostí. Ide o dlhodobý projekt, ktorého cieľom je zvýšiť úroveň kvality slovenských hráčov, tímov a teda aj súťaží. Medzičasom vznikol aj juniorský Development tím, ktorý sa takisto predstaví v rakúskej súťaž. Začiatkom septembra zasiahla Slovensko generálna reklamná kampaň „Poď na rugby“, kde sa objavili aj tváre a telá našich hráčov.

Jesenná časť sezóny odštartovala prvý septembrový víkend olympijskými „sedmičkami“ v Bratislave v rámci 1. kola Memoriálu Tonyho Puverle. Náš tím odohral tri stretnutia, v ktorých na nešťastie nespoznal chuť víťazstva.Juniorský Development tím 2_resize

Výsledky:
RUC Piešťany – 1.RC Slovan Bratislava 21:28
RC Spartak Trnava – RUC Piešťany 28:14
RUC Piešťany – RC Žilina Bears 10:19

V polovici septembra sa v maďarskom Ostrihome konali ME U18 v 7´s rugby, kde sa predstavilo viacero piešťanských nádeji v najcennejšom drese s dvojkrížom na hrudi. Naši mladíci vybojovali historické prvé víťazstvo v sedmičkách na vrcholovom európskom podujatí, keď dokázali poraziť Slovinsko 24-0 a obsadili tak 11.miesto na ME 7’s skupina Trophy v kategórii U18.

21. septembra sa odohral vôbec prvý zápas slovenského Development tímu v 2. rakúskej lige, ktorý tvorili menej skúsení hráči z viacerých klubov. Nováčikovskú daň si chlapci pod vedením nášho prezidenta Terryho Purtona museli vybrať až do samého dna a prehrali vysoko 3:106.

Mesiac október sme začali sedmičkami v Žiline, kde sa nám podarilo pri veľkej konkurencií aj zvíťaziť. Pevne veríme, že sa aj v tejto olympijskej disciplíne budeme napredovať a zlepšovať sa. Výkony sa každý zápasom zlepšujú, keď odstránime pár nedostatkov v hernom prejave, tak sa dostavia aj výsledky.Juniorský Development tím_resize

Výsledky:
RUC Piešťany – 1.RC Slovan Bratislava 7:29
RK Bratislava – RUC Piešťany 0:47
RC Spartak Trnava – RUC Piešťany 26:7
RUC Piešťany – RC Žilina Bears 0:26

Ďalšiu historickú udalosť v rozvoji nášho klubu sme zaznamenali 14. októbra, kedy sa uskutočnil prvý tréning Mini-rugby. V spolupráci s CVČ Ahoj Piešťany sme zložili tím v kategórií U12 respektíve U10. Mladíci nám robia obrovskú radosť a už sa nevieme dočkať na súboje na ihrisku v jarnej časti sezóny.

Mini-rugby_resizeO dva dni neskôr sa v Piešťanoch odohrali prvé domáce zápasy juniorského a mužského Development tímu. Juniori sa predstavili proti rovesníkom z Viedne a boli viac ako vyrovnaným súperom. Keďže domáci nevedeli pretaviť záverečný tlak do vytúžených bodov, tak prehrali v pomere 31:15. Po juniorskom zápase nasledoval seniorský a tam už išlo o jednoznačnú záležitosť. Slovenský výber nedokázal konkurovať skúseným Rakúšanom a po hladkom priebehu si RC Krems viezol z Piešťan víťazstvo 72:6. Zaujímavosťou týchto stretnutí bol novozélandský rozhodca Greg Foster, ktorý má množstvo medzinárodných skúseností a všetci v klube sme boli vďační, že si našiel čas práve na naše zápasy.

Develoment tím_resizeNasledujúci víkend si juniorský Development tím spolu s piešťanskými nádejami zmeral sily s tímom International school Vienna. Pod vedením nestarnúceho veterána Terryho Purtona si juniori pripísali na svoje konto víťazstvo 51:22.

Nabitý októbrový program sme zavŕšili domácim víťazstvom nad RK Bratislava v rámci 1. Respect development ligy. Diváci si mohli užiť kvalitné rugby. Skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú, ale v druhom polčase sme potvrdili dominanciu a prehrali súpera 43:24. Víťazstvom nad minuloročným majstrom sme sa dostali na čelo druhej najvyššej 15´s ligy.
Bohužiaľ sme november začali nešťastnou prehrou so žilinskými Medveďmi 22:14 v dokonalom rugbyovom počasí. Záverečná strata koncentrácie nás pripravila o cenné body a takisto dominantné postavenie v 1. Respect development lige.

Zilina vs. PN_resizeNa prelome mesiaca sa Piešťany opäť stali dejiskom sústredenia rugbystov a rugbystiek z celého Slovenska. Následne cez víkend juniorský Development tím zavŕšil sezónu prehrou na pôde Stade Rugby club Wien v pomere 39:7.

SR U18_resize„V prvom rade rugby v Piešťanoch ide tým správnym smerom. Napriek tomu, že máme len niekoľko mužov v tíme, ktorý sú doplnení prevažne juniormi, avšak ktorých počet neustále rastie, tak máme tie správne predpoklady sa stať v nasledujúcich troch rokoch jedným z najlepších klubov na Slovensku. Z dlhodobého hľadiska majú Piešťany obrovský potenciál byť hlavným mestom Slovenského rugby. Ku kompletizácií klubu nám chýba len dievčenský tím, na čo sa chceme sústrediť v nasledujúcom období, keďže svetové ženské rugby je takisto na vzostupe. V neposlednom rade sa chcem v mene celého klubu poďakovať trénerom, hráčom, rodičom, divákom, médiám a samozrejme partnerom za podporu počas jesennej časti sezóny 2016/17. Veľká vďaka patrí aj predstaviteľom PFK, ktorých spoluprácu si nesmierne ceníme,“ vyjadril sa k aktuálnej sezóne prezident RUC Piešťany Terry Purton.

V jarnej časti sezóny budú Piešťany doslova žiť v rugby svete. Prečo…? To sa dozviete nabudúce. Prajeme príjemné prežitie sviatkov a hlavne rugby zdar.

-Filip Kráľ RUC Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články