Connect with us

Novinky

Rugby: Sobota vyznela lepšie pre dievčatá

Published

on

Piešťanskí rugbisti cestovali v sobotu 7. októbra na sever Slovenska do Trnového pri Žiline, kde si zmerali sily s domácimi Žilinčanmi. Za zmienku stojí hlavne účasť dievčenského tímu junioriek, ktoré odohrali napínavý dvojzápas s rovesníčkami zo Žiliny. Mužskému tímu, ktorý sa zatiaľ túto sezónu herne trápi, nevyšlo ani druhé stretnutie 15´s Respect ligy. Žilinskí Medvedi od začiatku diktovali tempo hry a len zriedka sme sa dostávali do únikov cez solídne zabezpečenú obranu. V druhom polčase sa hra postupne vyrovnala, ale mladý tím RUC Piešťany nedokázal využiť chyby Žilinčanov a tak sa finálne skóre zápasu zastavilo na cifre 57:10.

„Zápas v Žiline nám nastavil zrkadlo a ukázal na čom musíme v budúcnosti zapracovať. Najmä kvôli rozšírenej maródke a nováčikovskej nerozvážnosti nás súper dokonale vygumoval. Aby som len nekritizoval…,spolu s chalanmi sme si oddreli plných 80 minút veľmi náročného zápasu. Napriek nepriaznivému výsledku sa musíme sústrediť na budúcnosť a ďalší súboj o body. V každom prípade ďakujeme súperovi, rozhodcom a partnerom, vďaka ktorým sme mali zabezpečenú pohodlnú dopravu na stretnutie,“ uviedol k stretnutiu hrajúci manažér Rugby Union Clubu Piešťany Filip Kráľ.

Okrem zápasu 15´s Respect ligy sa odohral aj prípravný 7´s dvojzápas v dievčenskej kategórií, do ktorého sa zapojil aj novovzniknutý tím dievčat RUC Piešťany. V spomínanom dvojzápase síce bolo dominantnejšie „ženstvo“ Piešťan, avšak z globálneho hľadiska zvíťazilo hlavne rugby ako také.

„Po niekoľko mesačných prípravách sme si konečne s chuťou zahrali aj na klubovej úrovni. Je skvelé, že sa na Slovensku prebúdza aj ženská resp. dievčenská kategória. Na ihrisku sme boli uvoľnené a hru sme naozaj užívali. Napriek niekoľkým tvrdým skládkam to bola najlepšia časť víkendu a už sa tešíme na odvetu. Prišli nás podporiť aj kamarátky-hráčky zo Slovanu, za čo im patrí veľká vďaka. Takisto ďakujem súperkám za skvelú hru,“ vyjadrila sa kapitánka dievčat RUC Piešťany Zuzana Vladovičová.

-TS Rugby Union Clubu Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články