Connect with us

Novinky

Rugby: Piešťanci vkročili do Respect Development ligy víťazstvom, RK Bratislava porazili 43:24

Published

on

Rugby Union Club Piešťany odohral v nedeľu 30. októbra zápas prvého kola tohtoročnej Respect Development ligy. Na štadióne PFK Piešťany privítal minuloročného víťaza nižšej súťaže Rugby klub Bratislava. Naši v úvode zápasu síce dostali dve rýchle pätky, ale nepoložilo ich to, naopak svoj výkon postupne gradovali. Po polčasovom výsledku 17:15 nakoniec zvíťazili 43:24. Už v nedeľu 6. novembra čaká náš klub veľmi dôležitý 15´s zápas na štadióne Medveďov zo Žiliny.

DSC_0438_resize

„Od úvodných minút nám dali hostia pocítiť, že aj tento rok si veria na zisk titulu. Po krátkej strate koncentrácie na začiatku zápasu sme inkasovali dve rýchle päťky na ktoré sme našťastie obratom dokázali reagovať, no stále sme sa doťahovali na nepríjemného súpera. Na konci prvého polčasu sme predviedli niekoľko pekných akcií, čím sme sa dostali po prvý krát v zápase do vedenia. Polčas skončil 17:15. Do druhého polčasu sme nastúpili s jasným cieľom dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Tréner nás počas prestávky dostatočne motivoval, psychicky sme sa vzpružili a kompletne prevzali iniciatívu. Dominovali sme počas celého druhého dejstva. Nezaskočila nás ani žltá karta (10 minutové vylúčenie) jedného z našich rojníkov. Jednoducho sme sa bavili hrou, nebáli sme sa útočiť do fyzicky zdatnejších Bratislavčanov a takisto aj v mlynoch sme jednoznačne prehrávali svojho súpera. Konečné skóre sa po náročných osemdesiatich minutách zastavilo na 43:24 v náš prospech, čo nás veľmi teší, pretože úspešný štart do ligy je veľmi dôležitý. Podali sme sebavedomý výkon, na ktorom sa dá stavať aj v budúcnosti,“ povedal hrajúci manažér Rugby Union Clubu Piešťany Filip Kráľ.

DSC_0236_resize

„Na chlapcov som veľmi hrdý. Priznám sa, že som si vychutnal celý zápas, ktorý mal tie správne parametre a atmosféru aký je pre rugby typický. So šiškou sme boli veľmi nebezpečný a každý náš útok zaváňal bodmi. Pri strate šišky sme sa automaticky sústredili na obranné vybiehanie z čoho bol súper mierne zaskočený a tak sa nám niekoľko krát podarilo získať šišku ráznym presingom. Naši chlapci majú potenciál, ale takisto ešte dlhú, dlhú cestu pred sebou. Ďakujeme súperovi, rozhodcom, hráčom, partnerom a v neposlednom rade fanúšikom za podporu. Nesmierne sa tešíme z vašho záujmu a energie, ktorú nám posielate. V nasledujúcom období sa sústredíme na nábor nových hráčov, resp. hráčiek, takže sa neváhajte k nám pridať na tréning každý utorok a štvrtok o 17:00 na PFK štadióne,“ vyjadri sa prezident RUC Piešťany Terry Purtona.

-Texta a foto: Rugby Union Club Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články