Connect with us

Novinky

Rugby: 1. Respect liga pozná svojho víťaza, titul získal Rugby Klub Bratislava

Published

on

Rugby Union Club Piešťany, Rugby Club Bears Žilina a Rugby Klub Bratislava sa v nedeľu 15. mája stretli na štadióne PFK Piešťany, aby zabojovali o titul v historicky prvom ročníku 1. Respect ligy v 15´s rugby. Práve tím z Bratislavy dokázal zvíťaziť v oboch svojich dueloch za čo jeho hráčom patrí právom cenná trofej. Piešťanským rugbistom sa podarilo zdolať tím zo Žiliny a obsadili celkovo druhú priečku. 

IMG_8851_resize

Prvý zápas dopadol pre tým Rugby Union Club Piešťany veľmi dobre, pretože naši rugbisti dokázali poraziť svojich súperov z Rugby Club Bears Žilina presvedčivo 20:0. V druhom stretnutí si Piešťanci zmerali sily s Rugby Klubom Bratislava a po náročnom prvom dueli nás napokon súper zdolal rozdielom 27:10. Počas našich zápasov sa zranil Tomáš Augustín, ktorý skončil v nemocnici. Žilina si v treťom zápase verila, ale ani bojovné naladenie nestačilo na koncentrovaný výkon skúsených Bratislavčanom, ktorí  zvíťazili 24:0. Pilotný ročník ligy tak dopadol úspešne vďaka tímom, rozhodcom, divákom, partnerom, Slovenskej rugbyovej únii a v neposlednom rade hráčom, ktorí spoločne opäť posunuli nielen Piešťanské, ale aj Slovenské rugby o niečo vpred.

IMG_8614_resize

„Do 1.Respect ligy sme vstupovali s veľkou pokorou, i keď vďaka lepšiemu skóre sme po prvom kole boli na špici. Vedeli sme, že súperi nám vo finálovom kole nič nedajú zadarmo. Včerajší prvý zápas so Žilinou nam vyšiel na jednotku, ukázali sme, že aj napriek mladému tímu dokážeme konkurovať ostatným a naozaj sme sa zabavili, pretože rugby je hlavne o zábave. V druhom zápase proti technicky, ale aj fyzicky lepšie vybavenému tímu z Bratislavy sme sa trochu trápili a bol na nás cítiť akýsi psychický blok. Fanúšikovia nás doslova hnali vpred a po niekoľkých tvrdých skládkach sme sa vzchopili a zaútočili. Síce sme prehrali, ale so vztýčenymi hlavami.

Konečné druhé miesto je pekná vizitka celého tímu. Tvrdá práca realizačného tímu, a samozrejme hráčov na tréningoch bola základom úspechu, ktorý nás motivuje zlepšovať sa. Cieľom 1.Respect ligy je priblížiť rugby širokej verejnosti a dat hrací priestor juniorom a začiatočníkom. V neposlednom rade by som sa chcel poďakovať partnerom za materiálnu, ale i nematerialnu podporu, hráčom za odvedené výkony a takisto divákom za vytvorenie skutočne skvelej atmosféry. Takisto chcem dať do pozornosti, ze stále náborujeme vo všetkých kategóriách (Mini-Rugby U10, Kadeti U15, Juniori U18, Ženy, A-mužstvo). Nezabudnite, nikdy nie je neskoro začať hrať rugby,“ uviedol hrajúci manažér RUC Piešťany Filip Kráľ.

IMG_8733_resize

Rugby Union Club Piešťany

IMG_8905_resize

Rugby klub Bratislava

IMG_9029_resize

Rugby Club Bears Žilina

-lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články