V piatok sa v Piešťanoch začína veľké medzinárodné podujatie pod názvom Stretnutie olympijských nádejí, určené pre vekové kategórie chlapcov a dievčat od 15 do 17 rokov. Pre organizátorov zo Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky v spolupráci s klubom Sĺňava Piešťany a mnohými ďalšími, ktorí sa na organizácii podieľajú, je to už tretie veľké medzinárodné podujatie v tomto roku.

kanoisti

Riaditeľ pretekov Boris Bergendi avizuje, že priaznivci rýchlostnej kanoistiky sa majú na čo tešiť. Kto nebude mať možnosť do Piešťan prísť, všetko môže sledovať na internete.

„Súťaže olympijských nádejí sa blížia. Prvé štarty sa uskutočnia už v piatok. Nás, organizátorov teší, že z pretekov ktoré vznikli dohodou krajín Vyšehradskej štvorky sa vyvinulo podujatie, ktorého sa tento rok zúčastní 650 účastníkov z 27 krajín. Pôjde o najveľkolepejšie podujatie na svete v tejto vekovej kategórii v tomto roku. Už len účasť 21 lodí v pretekoch K4 chlapcov na 1000 m, ktoré budú v piatok, hovorí o kvalite podujatia. Snažíme sa pripraviť všetko pre pretekárov a fanúšikov. Priamo v cieli bude veľkoplošná obrazovka, ktorá bude prenášať zábery z každej jazdy. Poskytneme pre fanúšikov a rodičov, ktorí sa nemôžu zúčastniť pretekov v Piešťanoch, priamy prenos cez internet. Pre archiváciu a možnosť neskoršieho prezretia budú všetky štarty umiestnené na YouTube.“

Stretnutie olympijských nádejí, sa každý rok koná v krajinách združených do Vyšehradskej štvorky. Hoci boli tieto stretnutia mladých športovcov pôvodne koncipované iba pre Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko, ich kvalita a význam už dávno pritiahla reprezentácie z celého sveta.

Podujatie je každoročne dobrým ukazovateľom toho, akí mladí pretekári u nás aktuálne vyrastajú. Je to vizitka práce v kluboch a dobrá možnosť porovnať výkonnosť s celosvetovou konkurenciou. Vlani síce Slovensko medailu nezískalo, ale naši pretekári si vybojovali 24 finálových umiestnení. Tento rok však už môže byť všetko úplne inak a všetci, kto sa na organizácii podujatia podieľajú veria, že by pri odovzdávaní medailí mohla zaznieť aj slovenský hymna.

Text: SZRK, Prokop Slováček Foto: Archív

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972